Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 2. juli 2022 kl. 09:22
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2004/2005
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A
 
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
AS Monaco6402104+612
Liverpool631263+310
Olympiakos Piræus631255+010
La Coruna602409-92
 AS Monaco og Liverpool til ottendedelsfinaler. Olympiakos Piræus til UEFA-cupens 3. runde

HoldAS MonacoLa CorunaLiverpoolOlympiakos
AS Monaco 2 - 01 - 02 - 1
La Coruna0 - 5 0 - 10 - 0
Liverpool2 - 00 - 0 3 - 1
Olympiakos Piræus1 - 01 - 01 - 0 

DATOKAMP
15.09.2004LA CORUNA - Olympiakos Piræus   0-0 (0-0)
15.09.2004Liverpool - AS Monaco   2-0 (1-0)
1-0 Djibril Cisse (22) ; 2-0 Milan Baros (84)
28.09.2004AS Monaco - LA CORUNA   2-0 (2-0)
1-0 Mohammed Kallon (5) ; 2-0 Javier Saviola (10)
28.09.2004Olympiakos Piræus - Liverpool   1-0 (1-0)
1-0 Leroklis Stoltidis (17)
19.10.2004AS Monaco - Olympiakos Piræus   2-1 (2-0)
1-0 Javier Saviola (3) ; 2-0 Ernesto Javier Chevanton (10) ; 2-1 Giannakis Okkas (60)
19.10.2004Liverpool - LA CORUNA   0-0 (0-0)
03.11.2004LA CORUNA - Liverpool   0-1 (0-1)
0-1 Selvm�l (14)
03.11.2004Olympiakos Piræus - AS Monaco   1-0 (0-0)
1-0 Gabriel Sch�rrer (84)
23.11.2004AS Monaco - Liverpool   1-0 (0-0)
1-0 Javier Saviola (55)
23.11.2004Olympiakos Piræus - LA CORUNA   1-0 (0-0)
1-0 Predrag Djordjevic (68)
08.12.2004Liverpool - Olympiakos Piræus   3-1 (0-1)
0-1 Rivaldo (27) ; 1-1 Florent Sinama-Pongolle (47) ; 2-1 Neil Mellor (80) ; 3-1 Steven Gerrard (86)
08.12.2004LA CORUNA - AS Monaco   0-5 (0-3)
0-1 Ernesto Chevanton (22) ; 0-2 Gael Givet (37) ; 0-3 Javier Saviola (39) ; 0-4 Maicon (55) ; 0-5 Emannuel Adebayor (76)

OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
UEFA-CUP
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  1. runde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2003/2004
  2005/2006
  Øvrige år