Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 1. juli 2022 kl. 21:20
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2004/2005
UEFA-CUP, GRUPPE F
 
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
AZ67430163+39
Auxerre421173+47
Grazer AK421154+17
Glasgow Rangers420283+56
Amiga Wronki4004316-130
 AZ67, Auxerre og Grazer AK til 3. runde

HoldGlasgow RAuxerreGrazer AKAmiga WAZ67
Glasgow Rangers 0 - 23 - 05 - 00 - 1
Auxerre2 - 0 0 - 05 - 10 - 2
Grazer AK0 - 30 - 0 3 - 12 - 0
Amiga Wronki0 - 51 - 51 - 3 1 - 3
AZ671 - 02 - 00 - 23 - 1 

DATOKAMP
21.10.2004AMIGA WRONKI - Glasgow Rangers   0-5 (0-1)
0-1 Peter L�venkrands (18) ; 0-2 N. Novo (58) ; 0-3 F. Ricksen (69) ; 0-4 S. Arveladze, straffe (73) ; 0-5 S. Thompson (89)
21.10.2004AUXERRE - GRAZER AK   0-0 (0-0)
04.11.2004GRAZER AK - AMIGA WRONKI   3-1 (1-1)
0-1 Dembinski (26) ; 1-1 Kollmann (32) ; 2-1 Kollmann, straffe (61) ; 3-1 Kollmann (71)
04.11.2004AZ67 - AUXERRE   2-0 (2-0)
1-0 Huysegems (3) ; 2-0 Huysegems (19)
25.11.2004AMIGA WRONKI - AZ67   1-3 (0-3)
0-1 Barry van Galen (13) ; 0-2 Martijn Meerdink (37) ; 0-3 Stein Huysegems (39) ; 1-3 Jacek Dembinski (58)
25.11.2004Glasgow Rangers - GRAZER AK   3-0 (0-0)
1-0 Nacho Novo (58) ; 2-0 Shota Arveladze (86) ; 3-0 Hamed Namouchi (90)
02.12.2004AUXERRE - AMIGA WRONKI   5-1 (4-1)
1-0 J. Mignot (1-0) ; 2-0 L. Pieroni (5) ; 2-1 P. Kryszalowicz (17) ; 3-1 L. Pieroni (24) ; 4-1 L. Pieroni (26) ; 5-1 B. Kalou (56)
02.12.2004AZ67 - Glasgow Rangers   1-0 (1-0)
1-0 D. Landzaat (8)
15.12.2004Glasgow Rangers - AUXERRE   0-2 (0-1)
0-1 Bonaventure Kalou (9) ; 0-2 Bonaventure Kalou (47)
15.12.2004GRAZER AK - AZ67   2-0 (1-0)
1-0 Rene Aufhauser (41) ; 2-0 Roland Kollmann, straffe (54)

OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
UEFA-CUP
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  1. runde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2003/2004
  2005/2006
  Øvrige år