Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 2. juni 2023 kl. 14:02
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2018/2019
CHAMPIONS LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
Celtic (Skotland) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-0
Alashkert FC (Armenien) overf�res til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
10.07.2018Alashkert FC (Armenien)
Celtic (Skotland)
0 (0)
3 (1)
18.07.2018Celtic (Skotland)
Alashkert FC (Armenien)
3 (3)
0 (0)
45.0-1Odsonne Edouard8.1-0Moussa Demb�l�
81.0-2James Forrest11.Jozo Siminovic, Celtic
90.0-3Callum McGregor19.2-0Moussa Demb�l�, straffe
35.3-0James Forrest
Legia Warszawa (Polen) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
Cork City (Irland) overf�res til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
10.07.2018Cork City (Irland)
Legia Warszawa (Polen)
0 (0)
1 (0)
17.07.2018Legia Warszawa (Polen)
Cork City (Irland)
3 (1)
0 (0)
79.0-1Michael Kucharczyk27.1-0Jos� Kant�
73.2-0Miroslav Radovic, straffe
89.3-0Carlos Daniel Lopez Huesca
Malm� FF (Sverige) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-0
Drita (Kosovo) overf�res til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
10.07.2018Drita (Kosovo)
Malm� FF (Sverige)
0 (0)
3 (2)
17.07.2018Malm� FF (Sverige)
Drita (Kosovo)
2 (0)
0 (0)
13.0-1Carlos Strandberg55.1-0Carlos Strandberg
39.0-2Arnor Ingvi Traustason60.2-0Eric Larsson
82.0-3Markus Rosenberg
Vidi FC (Ungarn) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
F91 Dudelange (Luxembourg) overf�res til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
10.07.2018F91 Dudelange (Luxembourg)
Vidi FC (Ungarn)
1 (0)
1 (1)
17.07.2018Vidi FC (Ungarn)
F91 Dudelange (Luxembourg)
2 (1)
1 (0)
42.0-1Szabolcs Huszti18.1-0Danko Lazovic
58.1-1Bryan Meliss�54.1-1Couturier Cl�ment
58.2-1Marko Scepovic
90.Bryan Meliss�, F91 Dudelange
FC Astana (Kasakhstan) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-0
FK Sutjeska (Montenegro) overf�res til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
11.07.2018FC Astana (Kasakhstan)
FK Sutjeska (Montenegro)
1 (1)
0 (0)
18.07.2018FK Sutjeska (Montenegro)
FC Astana (Kasakhstan)
0 (0)
2 (1)
29.1-0Roman Murtazayev, straffe38.0-1Djordje Despotovic
65.0-2Serikzhan Muzhikov
Hapoel Be'er Sheva (Israel) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-2
FC Flora (Estland) overf�res til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
10.07.2018FC Flora (Estland)
Hapoel Be'er Sheva (Israel)
1 (0)
4 (2)
17.07.2018Hapoel Be'er Sheva (Israel)
FC Flora (Estland)
3 (2)
1 (0)
18.0-1Ben Sahar15.1-0Hen Ezra
36.0-2Shir Tzedek, straffe27.2-0Hanan Maman
53.0-3Hanan Maman48.3-0Maor Melikson
73.1-3Rauno Sappinen, straffe86.3-1Rauno Alliku
85.1-4Hen Ezra
FK Kuk�si (Albanien) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-1 (flest udebanem�l)
Valletta (Malta) overf�res til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
11.07.2018FK Kuk�si (Albanien)
Valletta (Malta)
0 (0)
0 (0)
17.07.2018Valletta (Malta)
FK Kuk�si (Albanien)
1 (0)
1 (0)
67.1-0Malano Santiago
84.1-1Irakli Dzaria
87.Vangjel Zguro, FK Kuk�si
Røde Stjerne Beograd (Serbien) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
FK Spartaks (Letland) overf�res til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
11.07.2018FK Spartaks (Letland)
Røde Stjerne Beograd (Serbien)
0 (0)
0 (0)
17.07.2018Røde Stjerne Beograd (Serbien)
FK Spartaks (Letland)
2 (0)
0 (0)
78.1-0El Fardou Ben Nabouhane
81.2-0Nenad Krsticic
KF Shk�ndija (Makedonien) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-4
The New Saints (Wales) overf�res til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
10.07.2018KF Shk�ndija (Makedonien)
The New Saints (Wales)
5 (2)
0 (0)
17.07.2018The New Saints (Wales)
KF Shk�ndija (Makedonien)
4 (3)
0 (0)
14.1-0Izair Emini15.1-0Dean Ebbe
38.2-0Besart Ibraimi30.2-0Daniel Redmond
53.3-0Besart Ibraimi35.3-0Benjamin Cabango
60.4-0Besart Ibraimi90.4-0Kurtis Byrne
66.5-0Besart Ibraimi
Ludogorets (Bulgarien) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 9-0
Crusaders (Nordirland) overf�res til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
11.07.2018Ludogorets (Bulgarien)
Crusaders (Nordirland)
7 (2)
0 (0)
17.07.2018Crusaders (Nordirland)
Ludogorets (Bulgarien)
0 (0)
2 (1)
25.1-0Marcelinho11.0-1Selvm�l, Rodney Brown
40.2-0Selvm�l, Rodney Brown65.0-2Jakub Swierczok
53.3-0Claudiu Keser�
66.4-0Marcelinho
73.5-0Jakub Swierczok
78.6-0Jakub Swierczok
80.7-0Jakub Swierczok
Qarabag (Aserbajdsjan) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-0 (vandt 4-3 i straffesparkskonkurrencen)
Olimpija Ljubljana (Slovenien) overf�res til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
10.07.2018Olimpija Ljubljana (Slovenien)
Qarabag (Aserbajdsjan)
0 (0)
1 (0)
18.07.2018Qarabag (Aserbajdsjan)
Olimpija Ljubljana (Slovenien)
0 (0)
0 (0)
79.0-1Donald Guerrier90.Marko Gagic, Olimpija Ljubljana
85.Abass Issah, Olimpija Ljubljana
90.Gara Garayev, Qarabag
Spartak Trnava (Slovakiet) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
Zrinjski Mostar (Bosnien) overf�res til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
11.07.2018Spartak Trnava (Slovakiet)
Zrinjski Mostar (Bosnien)
1 (0)
0 (0)
17.07.2018Zrinjski Mostar (Bosnien)
Spartak Trnava (Slovakiet)
1 (0)
1 (1)
70.Frane Cirjak, Zrinjski Mostar15.0-1Boris Godal
79.1-0Erik Jirka58.1-1Ognjen Todorovic
89.Vakhtang Chanturishvili, Spartak Trnava
Suduva (Litauen) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
APOEL Nicosia (Cypern) overf�res til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
11.07.2018Suduva (Litauen)
APOEL Nicosia (Cypern)
3 (3)
1 (0)
17.07.2018APOEL Nicosia (Cypern)
Suduva (Litauen)
1 (1)
0 (0)
9.1-0Rigino Ruben Cicilia20.1-0Micka�l Pot�
13.2-0Rigino Ruben Cicilia
19.3-0Rigino Ruben Cicilia
90.3-1Wanderson
Sheriff Tiraspol (Moldova) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
Torpedo Kutaisi (Georgien) overf�res til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
10.07.2018Torpedo Kutaisi (Georgien)
Sheriff Tiraspol (Moldova)
2 (1)
1 (1)
18.07.2018Sheriff Tiraspol (Moldova)
Torpedo Kutaisi (Georgien)
3 (2)
0 (0)
14.0-1Ziguy Badibanga9.1-0Ziguy Badibanga
24.1-1Giorgi Kimadze40.2-0Jo Santos
64.2-1Giorgi Kukhianidze, straffe55.3-0Jo Santos
Rosenborg (Norge) videre til 2. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 3-2
Valur (Island) overf�res til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
11.07.2018Valur (Island)
Rosenborg (Norge)
1 (0)
0 (0)
18.07.2018Rosenborg (Norge)
Valur (Island)
3 (0)
1 (0)
84.1-0Eidur Sigurbj�rnsson55.1-0Nicklas Bendtner, straffe
72.2-0Anders Trondsen
85.2-1Kristian Freyr Sigurdsson, straffe
90.Patrick Pedersen, Valur
90.3-1Nicklas Bendtner, straffe
HJK Helsinki (Finland) videre til 2. kvalifikationsrunde (mester) med sammenlagt 5-2
Vikingur G�ta (F�r�erne) overf�res til Europa League, 2. kvalifikationsrunde (mester)
10.07.2018Vikingur G�ta (F�r�erne)
HJK Helsinki (Finland)
1 (0)
2 (2)
17.07.2018HJK Helsinki (Finland)
Vikingur G�ta (F�r�erne)
3 (3)
1 (1)
9.0-1Sebastian Dahlstr�m1.1-0Joao Klauss De Mello
29.0-2Selvm�l, Atli Gregersen10.2-0Evans Mensah
51.1-2Gunnar Vatnhamar19.3-0Moshtagh Yaghoubi
21.3-1Gunnar Vatnhamar
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C    Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  2019/2020
  vrige r