Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 2. juni 2023 kl. 14:33
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2018/2019
EUROPA LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
FC Nordsj�lland (Danmark) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
12.07.2018Cliftonville (Nordirland)
FC Nordsj�lland (Danmark)
0 (0)
1 (1)
19.07.2018FC Nordsj�lland (Danmark)
Cliftonville (Nordirland)
2 (0)
1 (1)
19.0-1Andreas Skov Olsen6.0-1Joe Gormley, straffe
58.1-1Godsway Donyoh
83.2-1Selvm�l, Jamie Harney
FC København (Danmark) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 2-1
12.07.2018Kuopio PS (Finland)
FC København (Danmark)
0 (0)
1 (0)
19.07.2018FC København (Danmark)
Kuopio PS (Finland)
1 (0)
1 (0)
75.0-1Robert Skov75.0-1Rasmus Karjalainen
81.1-1Denis Vavro, straffe
Laci (Albanien) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 2-2 (flest udebanem�l)
12.07.2018Anorthosis (Cypern)
Laci (Albanien)
2 (0)
1 (1)
19.07.2018Laci (Albanien)
Anorthosis (Cypern)
1 (0)
0 (0)
21.0-1Erjon Hoxhallari88.1-0Myrto Uzuni
52.1-1Danijel Pranjic, straffe
59.2-1Sekou Ciss�
B36 (F�r�erne) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 2-1
12.07.2018B36 (F�r�erne)
OFK Titograd (Montenegro)
0 (0)
0 (0)
19.07.2018OFK Titograd (Montenegro)
B36 (F�r�erne)
1 (1)
2 (0)
4.1-0Zoran Petrovic
51.1-1Benjamin Heinesen
83.1-2Selvm�l, Milos B. Radulovic
Balzan FC (Malta) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 5-3
12.07.2018Balzan FC (Malta)
Kesla FK (Aserbajdsjan)
4 (3)
1 (1)
19.07.2018Kesla FK (Aserbajdsjan)
Balzan FC (Malta)
2 (1)
1 (0)
12.1-0Alfred Effiong11.1-0Cesar Meza Colli, straffe
21.2-0Lecao90.2-0Slavik Alkhasov
29.2-1Cesar Meza Colli, straffe90.2-1Andrija Majdevac
34.3-1Bojan Kaljevic90.Andrija Majdevac, Balzan FC
55.4-1Cadu
Trencin (Slovakiet) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-1
12.07.2018Buducnost (Montenegro)
Trencin (Slovakiet)
0 (0)
2 (2)
19.07.2018Trencin (Slovakiet)
Buducnost (Montenegro)
1 (0)
1 (0)
27.0-1Hamza Catakovic70.1-0Antonio Mance
30.0-2Antonio Mance90.1-1Mihailo Perovic
Chikhura (Georgien) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 2-1
12.07.2018Chikhura (Georgien)
Beitar Jerusalem (Israel)
0 (0)
0 (0)
19.07.2018Beitar Jerusalem (Israel)
Chikhura (Georgien)
1 (0)
2 (0)
62.1-0Idan Vered
73.1-1Levan Kakubava
83.1-2Giorgi Gabedava, straffe
Shakhtyor Soligorsk (Hviderusland) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 5-1
12.07.2018Connah's Quay Nomads (Wales)
Shakhtyor Soligorsk (Hviderusland)
1 (0)
3 (2)
19.07.2018Shakhtyor Soligorsk (Hviderusland)
Connah's Quay Nomads (Wales)
2 (0)
0 (0)
20.0-1Max Ebong24.1-0Elis Bakaj, straffe
34.0-2Elis Bakaj62.Andrew Owens, Connah's Quay Nomads
75.0-3Mikhail Shibun82.2-0Maksim Bordachev
89.1-3Callum Morris, straffe
CSKA Sofia (Bulgarien) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 1-1 (vandt 5-3 i straffesparkskonkurrencen)
12.07.2018CSKA Sofia (Bulgarien)
Riga FC (Letland)
1 (0)
0 (0)
19.07.2018Riga FC (Letland)
CSKA Sofia (Bulgarien)
1 (1;1)
0 (0;0)
49.1-0Tiago Rodrigues44.1-0Antonijs Cernomordijs
74.Tiago Rodrigues, CSKA Sofia
109.Stefan Panic, Riga FC
Efter forl�nget spilletid
Efter kampen
Bogdan Vastsuk, Riga FC
Thiago Primao, Riga FC
Bozhidar Chorbadzhiyski, CSKA Sofia
Edwin Gyasi, CSKA Sofia
Dinamo Minsk (Hviderusland) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-2
12.07.2018Derry City (Irland)
Dinamo Minsk (Hviderusland)
0 (0)
2 (1)
19.07.2018Dinamo Minsk (Hviderusland)
Derry City (Irland)
1 (1)
2 (1)
2.0-1Nino Galovic7.0-1Alistair Roy
64.0-2Vladimir Khvaschinski28.1-1Aleksandr Sachivko
81.Conor McDermott, Derry City75.1-2Ronan Hale
Dunajska Streda (Slovakiet) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-2
12.07.2018Dunajska Streda (Slovakiet)
Dinamo Tbilisi (Georgien)
1 (1)
1 (1)
19.07.2018Dinamo Tbilisi (Georgien)
Dunajska Streda (Slovakiet)
1 (1)
2 (0)
15.0-1Budu Zivzivadze41.1-0Budu Zivzivadze
30.1-1Vakoun Issouf Bayo86.1-1Vakoun Issouf Bayo
90.1-2Vakoun Issouf Bayo
FC Kairat (Kasakhstan) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 10-1
12.07.2018Engordany (Andorra)
FC Kairat (Kasakhstan)
0 (0)
3 (2)
19.07.2018FC Kairat (Kasakhstan)
Engordany (Andorra)
7 (4)
1 (0)
5.0-1Selvm�l, Walter Wagner4.1-0Marton Eppel
25.0-2Bauyrzhan Islamkhan, straffe11.2-0Marton Eppel
90.0-3Marton Eppel42.3-0Marton Eppel
44.4-0Aderionsola Habib Eseola
53.5-0Bauyrzhan Islamkhan
72.5-1Morgan Lafont
75.6-1Marton Eppel
87.7-1Yan Vorogovskiy
FK Sarajevo (Bosnien) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 5-1
12.07.2018FC Banants (Armenien)
FK Sarajevo (Bosnien)
1 (1)
2 (2)
19.07.2018FK Sarajevo (Bosnien)
FC Banants (Armenien)
3 (2)
0 (0)
16.0-1Mersudin Ahmetovic31.1-0Nihad Mujakic
21.0-2Emir Halilovic38.2-0Mersudin Ahmetovic
34.1-2Vahagn Ayvazyan72.3-0Sevkija Resic
Slavia Sofia (Bulgarien) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-1
12.07.2018FC Ilves (Finland)
Slavia Sofia (Bulgarien)
0 (0)
1 (0)
19.07.2018Slavia Sofia (Bulgarien)
FC Ilves (Finland)
2 (1)
1 (0)
80.0-1Momchil Tsvetanov36.1-0Galin Ivanov
55.1-1Marius Boubissi
56.2-1Galin Ivanov
Hafnarfjordur (Island) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-0 (vandt 5-3 i straffesparkskonkurrencen)
12.07.2018FC Lahti (Finland)
Hafnarfjordur (Island)
0 (0)
3 (2)
19.07.2018Hafnarfjordur (Island)
FC Lahti (Finland)
0 (0)
0 (0)
4.0-1Halldor Orri Bj�rnsson
18.0-2Steven Lennon
90.0-3Robbie Crawford
FC Pyunik (Armenien) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-0
12.07.2018FC Pyunik (Armenien)
Vardar (Makedonien)
1 (1)
0 (0)
19.07.2018Vardar (Makedonien)
FC Pyunik (Armenien)
0 (0)
2 (0)
28.1-0Mohamed Konate85.0-1Bacar Balde
89.0-2Bacar Balde
FC Vaduz (Liechtenstein) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-3 (flest udebanem�l)
12.07.2018FC Vaduz (Liechtenstein)
Levski Sofia (Bulgarien)
1 (1)
0 (0)
19.07.2018Levski Sofia (Bulgarien)
FC Vaduz (Liechtenstein)
3 (1)
2 (1)
14.1-0Mohamed Coulibaly25.0-1Mohamed Coulibaly
35.1-1Sergiu Bus
53.2-1Aimen Belaid
55.2-2Igor Tadic
85.3-2Jerson Cabral
90.Stanislav Kostov, Levski Sofia
Dundalk (Irland) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-1
12.07.2018FCI Levadia (Estland)
Dundalk (Irland)
0 (0)
1 (0)
19.07.2018Dundalk (Irland)
FCI Levadia (Estland)
2 (2)
1 (1)
53.0-1Dylan Connolly31.1-0Patrick Hoban
33.2-0Michael Duffy
42.2-1Roman Debelko
Maccabi Tel-Aviv (Israel) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 2-1
12.07.2018Ferencvaros (Ungarn)
Maccabi Tel-Aviv (Israel)
1 (0)
1 (0)
19.07.2018Maccabi Tel-Aviv (Israel)
Ferencvaros (Ungarn)
1 (1)
0 (0)
61.1-0Stefan Spirovski45.1-0Eliran Atar
90.1-1Eliran Atar
H�cken (Sverige) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 4-2
12.07.2018FK Liepaja (Letland)
H�cken (Sverige)
0 (0)
3 (0)
19.07.2018H�cken (Sverige)
FK Liepaja (Letland)
1 (1)
2 (1)
74.0-1Daleho Irandust11.0-1Sady Gueye
77.0-2Paulinho42.1-1Nasiru Mohammed
82.0-3Mervan Celik86.1-2Girts Karlsons
NK Maribor (Slovenien) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-0
12.07.2018FK Partizani (Albanien)
NK Maribor (Slovenien)
0 (0)
1 (0)
19.07.2018NK Maribor (Slovenien)
FK Partizani (Albanien)
2 (1)
0 (0)
50.0-1Gregor Bajde31.1-0Amir Dervisevic
90.2-0Marcos Tavares
FK Trakai (Litauen) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 1-0
12.07.2018FK Trakai (Litauen)
Irtysh Pavlodar (Kasakhstan)
0 (0)
0 (0)
19.07.2018Irtysh Pavlodar (Kasakhstan)
FK Trakai (Litauen)
0 (0)
1 (1)
19.0-1Svajunas Cyzas
Fola Esch (Luxembourg) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 0-0 (vandt 5-4 i straffesparkskonkurrencen)
12.07.2018Fola Esch (Luxembourg)
FC Prishtina (Kosovo)
0 (0)
0 (0)
19.07.2018FC Prishtina (Kosovo)
Fola Esch (Luxembourg)
0 (0 ; 0)
0 (0 ; 0)
Efter forl�nget spilletid
Progres Niederkorn (Luxembourg) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 2-0
12.07.2018Gabala (Aserbajdsjan)
Progres Niederkorn (Luxembourg)
0 (0)
2 (0)
19.07.2018Progres Niederkorn (Luxembourg)
Gabala (Aserbajdsjan)
0 (0)
1 (1)
51.0-1Mayron De Almeida28.0-1Steven Joseph-Monrose
61.0-2Olivier Thill, straffe79.Tamkin Khalilzade, Gabala
Efter forl�nget spilletid
Glasgow Rangers (Skotland) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 2-0 (vandt 5-4 i straffesparkskonkurrencen)
12.07.2018Glasgow Rangers (Skotland)
Shkupi (Makedonien)
2 (1)
0 (0)
19.07.2018Shkupi (Makedonien)
Glasgow Rangers (Skotland)
0 (0)
0 (0)
23.1-0Jamie Murphy
90.2-0James Tavernier, straffe
Molde (Norge) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 6-3
12.07.2018Glenavon (Nordirland)
Molde (Norge)
2 (1)
1 (1)
19.07.2018Molde (Norge)
Glenavon (Nordirland)
5 (2)
1 (0)
36.0-1Eirik Hestad28.1-0Etzaz Hussain, straffe
37.1-1Rhys Marshall34.2-0Eirik Hestad
59.2-1Josh Daniels59.3-0Eirik Hestad
62.3-1Selvm�l, Vegard Forren
90.4-1Eirik Hestad
90.5-1Babacarr Sarr
Gornik Zabrze (Polen) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 2-1
12.07.2018Gornik Zabrze (Polen)
FC Zaria Balti (Moldova)
1 (0)
0 (0)
19.07.2018FC Zaria Balti (Moldova)
Gornik Zabrze (Polen)
1 (1)
1 (0)
87.1-0Igor Angulo7.1-0Guilermo
90.Szymon Zurkowski, Gornik Zabrze85.1-1Daniel Smuga
Hibernian (Skotland) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 12-5
12.07.2018Hibernian (Skotland)
Runavik (F�r�erne)
6 (4)
1 (0)
19.07.2018Runavik (F�r�erne)
Hibernian (Skotland)
4 (3)
6 (3)
3.1-0Floran Kamberi, straffe1.1-0Selvm�l, Efe Ambrose
21.2-0Floran Kamberi6.2-0Kl�mint Olsen
29.3-0Oliver Shaw10.2-1John McGinn
33.Einar Hansen, Runavik16.2-2Lewis Stevenson
43.4-0Stephen Mallan35.3-2Kl�mint Olsen
48.5-0Floran Kamberi45.3-3David Gray
53.5-1Petur Knudsen50.3-4Efe Ambrose
83.6-1Stephen Mallan57.4-4Kl�mint Olsen
70.4-5Stephen Malla
77.4-6Stephen Malla
Zalgiris (Litauen) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-2
12.07.2018Klaksvik (F�r�erne)
Zalgiris (Litauen)
1 (0)
2 (1)
19.07.2018Zalgiris (Litauen)
Klaksvik (F�r�erne)
1 (1)
1 (0)
40.0-1Liviu Antal6.1-0Liviu Antal
60.1-1Joannes Bjartalid, straffe66.1-1Ronni M�ller-Iversen
90.1-2Mamamou Mbodj
Lech Poznan (Polen) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-2
12.07.2018Lech Poznan (Polen)
Gandzasar (Armenien)
2 (2)
0 (0)
19.07.2018Gandzasar (Armenien)
Lech Poznan (Polen)
2 (0)
1 (0)
10.1-0Christian Gytkj�r50.1-0Lubambo Musonda
15.2-0Christian Gytkj�r, straffe67.2-0Gegham Harutyunyan
90.2-1Lukasz Tralka
Slovan Bratislava (Slovakiet) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 9-2
12.07.2018Milsami (Moldova)
Slovan Bratislava (Slovakiet)
2 (0)
4 (3)
19.07.2018Slovan Bratislava (Slovakiet)
Milsami (Moldova)
5 (3)
0 (0)
10.0-1Mohammad Rharsalla15.1-0Andraz Sporar
22.0-2Andraz Sporar25.2-0Andraz Sporar
41.0-3Mohammad Rharsalla33.3-0Mohammad Rharsalla
59.1-3Igor Bugaev52.4-0Boris Cmiljanic
75.2-3Romeo Surdu77.5-0Mohammad Rharsalla
79.2-4Selvm�l, Artur Craciun
Zeljeznicar (Bosnien) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 5-1
12.07.2018Narva Trans (Estland)
Zeljeznicar (Bosnien)
0 (0)
2 (1)
19.07.2018Zeljeznicar (Bosnien)
Narva Trans (Estland)
3 (2)
1 (1)
15.0-1Selvm�l, Artur Kotenko5.0-1ViktorPlotnikov
74.0-2Anel Sabanadzovic25.1-1Dzenan Zajmovic
29.2-1Sulejman Krpic
82.3-1Sulejman Krpic
Ujpest FC (Ungarn) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 5-3
12.07.2018Neftchi Baku (Aserbajdsjan)
Ujpest FC (Ungarn)
3 (1)
1 (1)
19.07.2018Ujpest FC (Ungarn)
Neftchi Baku (Aserbajdsjan)
4 (2)
0 (0)
9.0-1Daniel Nagy19.1-0Robert Litauski
23.1-1Begaliy Dabo21.2-0Bojan Sankovic
72.2-1Begaliy Dabo49.3-0Donat Zsoter
90.3-1Emin Makhmudov65.4-0Obinna Emmanuel Nwobodo
Osijek (Kroatien) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-2
12.07.2018Petrocub Hincesti (Moldova)
Osijek (Kroatien)
1 (0)
1 (0)
19.07.2018Osijek (Kroatien)
Petrocub Hincesti (Moldova)
2 (1)
1 (1)
52.0-1Mirko Maric15.1-0Robert Mudrazija
65.1-1Vladimir Ambros22.1-1Vladimir Ambros, straffe
61.2-1Borna Barisic
Honved Budapest (Ungarn) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 5-2
12.07.2018Rabotnicki (Makedonien)
Honved Budapest (Ungarn)
2 (1)
1 (1)
19.07.2018Honved Budapest (Ungarn)
Rabotnicki (Makedonien)
4 (2)
0 (0)
34.1-0Petar Petkovski6.1-0Filip Holender
45.1-1Gergo Nagy16.2-0Filip Holender
60.2-1Nikolche Sharkoski62.Sebastian Herrera, Rabotnicki
63.3-0Danilo, straffe
84.4-0Danilo
Viitorul Constanta (Rum�nien) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 2-0 (vandt 5-4 i straffesparkskonkurrencen)
12.07.2018Racing FC (Luxembourg)
Viitorul Constanta (Rum�nien)
0 (0)
2 (1)
19.07.2018Viitorul Constanta (Rum�nien)
Racing FC (Luxembourg)
0 (0)
0 (0)
23.0-1Denis Dragus
82.0-2Ianis Hagi, straffe
Radnicki Nis (Serbien) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 5-0
12.07.2018Radnicki Nis (Serbien)
Gzira United (Malta)
4 (1)
0 (0)
19.07.2018Gzira United (Malta)
Radnicki Nis (Serbien)
0 (0)
1 (1)
14.1-0Radovan Pankov8.0-1Radovan Pankov
53.2-0Nermin Haskic
55.3-0Marko Mrkic
85.4-0Nermin Haskic
Partizan Beograd (Serbien) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 6-0
12.07.2018Rudar (Montenegro)
Partizan Beograd (Serbien)
0 (0)
3 (1)
19.07.2018Partizan Beograd (Serbien)
Rudar (Montenegro)
3 (2)
0 (0)
44.0-1Marko Jevtovic, straffe11.1-0Danilo Pantic
50.0-2Seydouba Soumah44.2-0Ognjen Ozegovic
57.0-3Ricardo83.3-0Ricardo
Rudar Velenje (Slovenien) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 10-0
12.07.2018Rudar Velenje (Slovenien)
Tre Fiori (San Marino)
7 (1)
0 (0)
19.07.2018Tre Fiori (San Marino)
Rudar Velenje (Slovenien)
0 (0)
3 (1)
33.1-0Milan Tucic43.0-1Klemen Bolha
48.2-0Dominik Radic47.0-2Vlatko Simunac
49.3-0Djair Parfitt-Williams71.0-3Abu Kamara
59.4-0Milan Tucic
75.5-0Selvm�l, Nicola Della Valle
78.6-0Dominik Radic
84.7-0Ante Solomun
FC Tobol (Kasakhstan) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-0
12.07.2018Samtredia (Georgien)
FC Tobol (Kasakhstan)
0 (0)
1 (0)
19.07.2018FC Tobol (Kasakhstan)
Samtredia (Georgien)
2 (1)
0 (0)
90.0-1Maxim Fedin12.1-0Bauyrzhan Turysbek
83.2-0Aslan Darabayev
AIK Stockholm (Sverige) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 2-1
12.07.2018Shamrock Rovers (Irland)
AIK Stockholm (Sverige)
0 (0)
1 (0)
19.07.2018AIK Stockholm (Sverige)
Shamrock Rovers (Irland)
1 (0 ; 0)
1 (1 ; 1)
74.0-1Daniel Sundgren19.0-1Daniel Carr
94.1-1Nicolas Stefanelli
Efter forl�nget spilletid
NK Domzale (Slovenien) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-3 (flest udebanem�l))
12.07.2018Siroki Brijeg (Bosnien)
NK Domzale (Slovenien)
2 (0)
2 (2)
19.07.2018NK Domzale (Slovenien)
Siroki Brijeg (Bosnien)
1 (1)
1 (0)
12.0-1Lovro Bizjak11.1-0Dario Melnjak
26.0-2Dario Melnjak73.1-1Bernardo Matic
47.1-2Tomislav Turcin
83.2-2Stipo Markovic
Spartak Subotica (Serbien) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-1
12.07.2018Spartak Subotica (Serbien)
Coleraine (Nordirland)
1 (0)
1 (1)
19.07.2018Coleraine (Nordirland)
Spartak Subotica (Serbien)
0 (0)
2 (1)
23.0-1Darren McCauley33.0-1Mile Savkovic
90.1-1Mile Savkovic, straffe90.0-2Bojan Cecaric
Stjarnan (Island) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 3-1
12.07.2018Stjarnan (Island)
Nomme Kalju (Estland)
3 (1)
0 (0)
19.07.2018Nomme Kalju (Estland)
Stjarnan (Island)
1 (0)
0 (0)
19.1-0Hilmar Arni Halldorsson, straffe88.1-0Alex Matthias Tamm
49.2-0Baldur Sigurdsson
70.3-0Gudjon Baldvinsson
Apollon Limassol (Cypern) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 2-1
12.07.2018Stumbras (Litauen)
Apollon Limassol (Cypern)
1 (0)
0 (0)
19.07.2018Apollon Limassol (Cypern)
Stumbras (Litauen)
2 (1)
0 (0)
90.1-0Levan Matcharashvili7.1-0H�ctor Yuste
62.2-0H�ctor Yuste
Ventspils (Letland) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 8-3
12.07.2018Ventspils (Letland)
Luft�tari FC (Albanien)
5 (5)
0 (0)
19.07.2018Luft�tari FC (Albanien)
Ventspils (Letland)
3 (1)
3 (2)
8.1-0Adeleke Akinyemi, straffe44.1-0Vasil Shkurtaj, straffe
12.2-0Adeleke Akinyemi45.1-1Adeleke Akinyemi, straffe
24.3-0Adeleke Akinyemi45.1-2Adeleke Akinyemi, straffe
37.4-0Aiyegun Tosin, straffe55.2-2Maldin Ymeraj
43.5-0Adeleke Akinyemi61.3-2Vladan Milosavljev
90.3-3Abdullahi Alfa
Sarpsborg 08 (Norge) videre til 2. kvalifikationsrunde (ikke-mester) med sammenlagt 6-0
12.07.2018Vestmanna�erne (Island)
Sarpsborg 08 (Norge)
0 (0)
4 (0)
19.07.2018Sarpsborg 08 (Norge)
Vestmanna�erne (Island)
2 (1)
0 (0)
59.0-1Rashad Muhammed13.1-0Mikkel Agger
66.0-2Patrick Mortensen82.2-0Mikkel Agger
90.0-3Ole J�rgen Henriksen
90.0-4Armin Askar
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C    Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2017/2018
  2019/2020
  vrige r