Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 4. december 2021 kl. 18:44
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
EUROPA LEAGUE, GRUPPE G
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Leicester6411145+913
Sporting Braga64111410+413
Zorya Luhansk6204611-56
AEK Athen6105715-83
Leicester og Sporting Braga til 1/16-finaler
HOLDAEK AthenLeicesterSporting BZorya L
AEK ATHEN 29.10.2020
1 - 2
03.12.2020
2 - 4
26.11.2020
0 - 3
LEICESTER 10.12.2020
2 - 0
05.11.2020
4 - 0
22.10.2020
3 - 0
SPORTING BRAGA 22.10.2020
3 - 0
26.11.2020
3 - 3
10.12.2020
2 - 0
ZORYA LUHANSK 05.11.2020
1 - 4
03.12.2020
1 - 0
29.10.2020
1 - 2
HOLDAEK AthenLeicesterSporting BZorya L
KAMPFACTS
6. RUNDE
10.12.2020Sporting Braga
Zorya Luhansk
2 (0)
0 (0)
10.12.2020Leicester
AEK Athen
2 (2)
0 (0)
61.1-0Selvmål, Joel Abu Hanna12.1-0Cengiz Ünder
67.2-0Ricardo Horta15.2-0Harvey Barnes
5. RUNDE
03.12.2020AEK Athen
Sporting Braga
2 (1)
4 (3)
03.12.2020Zorya Luhansk
Leicester
1 (0)
0 (0)
7.0-1Vitor Tormena84.1-0Allahyar Sayyadmanesh
10.0-2Ricardo Esgaio
31.1-2Nelson Oliveira
45.1-3Ricardo Horta
83.1-4Wenderson Galeno
89.2-4Stavros Vasilantonopoulos
4. RUNDE
26.11.2020Sporting Braga
Leicester
3 (2)
3 (1)
26.11.2020AEK Athen
Zorya Luhansk
0 (0)
3 (0)
4.1-0Al Musrati49.Yevhen Shakhov, AEK Athen
9.1-1Harvey Barnes61.0-1Artem Gromov
24.2-1Paulinho75.0-2Vladyslav Kabayev
79.2-2Luke Thomas86.0-3Vladlen Yurchenko
90.3-2Fransergio
90.3-3Jamie Vardy
3. RUNDE
05.11.2020Leicester
Sporting Braga
4 (1)
0 (0)
05.11.2020Zorya Luhansk
AEK Athen
1 (0)
4 (2)
21.1-0Kelechi Iheanacho7.0-1Muamer Tankovic
48.2-0Kelechi Iheanacho34.0-2Petros Mantalos
67.3-0Dennis Praet54.0-3Marko Livaja
78.4-0James Maddison81.1-3Vladyslav Kochergin
81.1-4Marko Livaja
2. RUNDE
29.10.2020AEK Athen
Leicester
1 (0)
2 (2)
29.10.2020Zorya Luhansk
Sporting Braga
1 (0)
2 (2)
18.0-1Jamie Vardy, straffe4.0-1Paulinho
39.0-2Hamza Choudhury11.0-2Nicolas Gaitan
49.1-2Hamza Choudhury90.1-2Dmytro Ivanisenya
1. RUNDE
22.10.2020Sporting Braga
AEK Athen
3 (1)
0 (0)
22.10.2020Leicester
Zorya Luhansk
3 (2)
0 (0)
44.1-0Wenderson Galeno29.1-0James Madison
78.2-0Paulinho45.2-0Harvey Barnes
88.3-0Ricardo Horta67.3-0Kelechi Iheanacho
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  2021/2022
  Øvrige år