Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 4. december 2021 kl. 17:54
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER)
RESULTATER
17.09.2020FC Astana (kas)
Buducnost (mon)
0-1 (0-1)
25.0-1Vasilije Terzic
Buducnost Astana til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Ararat Armenia (arm)
Fola Esch (lux)
4-3 (1-1;3-3)
17.1-0Jeisson Martinez
19.1-1Diogo Pimentel
43.Alex Junior, Ararat Armenia
56.1-2Stefano Bensi, straffe
81.1-3Zachary Hadji
90.Diogo Pimentel, Fola Esch
90.2-3Mailson Lima, straffe
90.3-3Mailson Lima, straffe
113.4-3Sergiy Vakulenko
Ararat Armenia til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Kuopio PS (fin)
Slovan Brastislava (svk)
1-1 (0-0;0-0)
111.0-1Zan Medved
120.1-1Aniekpeno Udoh
Kuopio PS til 3. kvaifikationsrunde (vandt 4-3 på straffe)
17.09.2020FC Flora (est)
KR Reykjavik (isl)
2-1 (2-0)
7.1-0Rauno Sappinen
37.2-0Michael Lilander
58.Ægir Jarl Jonasson, KR Reykjavik
75.2-1Kristjan Floki Finnbogason
FC Flora til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Djurgården (sve)
Europa FC (gib)
2-1 (1-0)
42.1-0Curtis Edwards
57.1-1Adrian Gallardo
62.Alex Quillo, Europa FC
69.2-1Fredrik Ulvestad
Djurgården til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Connah's Quay Nomads (wal)
Dinamo Tbilisi (geo)
0-1 (0-0)
90.0-1Giorgi Gabedava
Dinamo Tbilisi til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Inter Club d' Escaldes (and)
Dundalk (irl)
0-1 (0-1)
14.0-1David McMillan
58.Andrew Boyle, Dundalk
Dundalk til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Sileks (mak)
Drita (kos)
0-2 (0-0)
48.0-1 Fidan Gerbeshi
78.Darko Grozdanoski, Sileks
80.0-1Ardian Limani
Drita til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Linfield (nir)
Floriana (mal)
0-1 (0-1)
10.0-1Matias Garcia
74.Ross Larkin, Linfield
Floriana til 3. kvaifikationsrunde
17.09.2020Riga FC (let)
Tre Fiori (san)
1-0 (0-0)
57.1-0Pedrinho
Riga FC til 3. kvaifikationsrunde
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  2021/2022
  Øvrige år