Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 4. december 2021 kl. 18:14
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER)
RESULTATER
Ararat Armenia til 4. kvalifikationsrunde
24.09.2020Ararat Armenia (arm)
NK Celje (slo)
1 (0;0)
0 (0;0)
111.1-0Sergiy Vakulenko
Kuopio PS til Gruppespil
24.09.2020Kuopio PS (fin)
Suduva (lit)
2 (1)
0 (0)
31.1-0Rangel
72.2-0Igors Tarasovs
CFR Cluj til Gruppespil
24.09.2020Djurgården (sve)
CFR Cluj (rum)
0 (0)
1 (0)
55.0-1Paulo Vinicius
FC Flora til Gruppespil
24.09.2020Floriana (mal)
FC Flora (est)
0 (0;0)
0 (0;0)
120.Rauno Sappinen
Celtic til Gruppespil
24.09.2020Riga FC (let)
Celtic (sko)
0 (0)
1 (0)
90.0-1Mohamed Elyounoussi
FK Sarajevo til Gruppespil
24.09.2020FK Sarajevo (bos)
Buducnost (mon)
2 (1)
1 (1)
4.1-0Benjamin Tatar
44.1-1Panagiotis Moraitis
67.2-1Matthias Fanimo
75.Amar Rahmanovic, FK Sarajevo
Klaksvik til Gruppespil
24.09.2020Klaksvik (fær)
Dinamo Tbilisi (geo)
6 (1)
1 (1)
22.1-0Deni Pavlovic
58.2-0Patrik Johannesen
60.3-0Pall Klettskard
69.4-0Pall Klettskard
71.4-1Pernambuco
73.5-1Pall Klettskard
85.6-1John Johannesen
Dundalk til Gruppespil
24.09.2020Sheriff Tiraspol (mol)
Dundalk (irl)
1 (1;1)
1 (1;1)
8.1-0Veaceslav Posmac
45.1-1Sean Murray
Legia Warszawa til Gruppespil
24.09.2020Legia Warszawa (pol)
Drita (kos)
2 (2)
0 (0)
24.1-0Pawel Wszolek
43.2-0Tomas Pekhart
FC Basel til Gruppespil
24.09.2020FC Basel (sch)
Anorthosis (cyp)
3 (3)
2 (1)
4.1-0Silvan Widmer
12.2-0Samuele Campo
21.3-0Selvmål, Hovhannes Hambardzumyan
45.3-1Branko Vrgoc
50.Tornike Okriashvili, Anorthosis
67.3-2Giorgi Kvilitaia
88.Julian von Moos, FC Basel
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  2021/2022
  Øvrige år