Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 4. december 2021 kl. 18:34
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER)
RESULTATER
CFR Cluj til Gruppespil
01.10.2020CFR Cluj (rum)
Kuopio PS (fin)
3 (2)
1 (0)
5.1-0Mario Rondon
42.2-0Gabriel Debeljuh
56.3-0Mario Rondon
90.3-1Aniekpeno Udoh
Røde Stjerne Boegrad til Gruppespil
01.10.2020Ararat Armenia (arm)
Røde Stjerne Beograd (ser)
1 (0)
2 (1)
45.0-1Aleksandar Katai
60.0-2Diego Falcinelli
72.1-2Mailsom Lima
Dinamo Zagreb til Gruppespil
01.10.2020Dinamo Zagreb (kro)
FC Flora (est)
3 (2)
1 (0)
11.1-0Mario Gavranovic
26.2-0Arjan Ademi
65.2-1Vlasiy Sinyavskiy
87.3-1Arjan Ademi
Qarabag til Gruppespil
01.10.2020Legia Warszawa (pol)
Qarabag (ase)
0 (0)
3 (0)
50.0-1Patrick Andrade
62.0-2Abdellah Zoubir
70.0-3Filip Ozobic
Celtic til Gruppespil
01.10.2020FK Sarajevo (bos)
Celtic (sko)
0 (0)
1 (0)
CSKA Sofia til Gruppespil
01.10.2020FC Basel (sch)
CSKA Sofia (bul)
1 (0)
3 (0)
54.1-0Arthur Cabral, straffe
72.1-1Tiago Rodrigues
88.1-2Tiago Rodrigues
90.1-3Ahmed Ahmedov
Dundalk til Gruppespil
01.10.2020Dundalk (irl)
Klaksvik (fær)
3 (1)
1 (0)
33.1-0Sean Murray
48.2-0Daniel Cleary
88.2-1Ole Erik Midtskogen
90.3-1Daniel Kelly
Young Boys til Gruppespil
01.10.2020Young Boys (sch)
KF Tirana (alb)
3 (1)
0 (0)
42.1-0Christian Fassnacht
52.2-0Jean Pierre Nsame
64.2-1Jean Pierre Nsame
67.Agustin Torassa
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  2021/2022
  Øvrige år