Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 28. november 2022 kl. 15:24
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2021/2022
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
FC København til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021FC København   - Torpedo Zhodino (blr)   4-129.07.2021Torpedo Zhodino (blr) - FC København     0-5
43.1-0Rasmus Falk27.0-1Kevin Diks
47.2-0Kamil Wilczek66.0-2William Bøving
62.3-0Kamil Wilczek68.0-3Rasmus Højlund
65.4-0Jonas Wind, straffe75.0-4William Bøving
90.4-1Fabricio Oya90.0-5Rasmus Højlund
Larne til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Larne (nir) - AGF     2-129.07.2021AGF   - Larne (nir)   1-1
3..1-0David McDaid26.Jon Thorsteinsson, AGF
30..2-0Dean Jarvis45.0-1Ronan Hale
85..2-1Alexander Ammitzbøll73.1-1Patrick Olsen, straffe
Shakhter Karagandy til 3. kvalifikationsrunde (vandt efter straffe)
22.07.2021FCSB (rum) - Shakhter Karagandy (kas)   1-029.07.2021Shakhter Karagandy (kas) - FCSB (rum)   2-1
38.1-0Andrei Cordea11.1-0Mikhail Gabyshev
76.1-1Florinel Coman
90.2-1Aidos Tattybayev
CSKA Sofiia til 3. kvalifikationsrunde (vandt efter straffe)
22.07.2021CSKA Sofia (bul) - FK Liepaja (let)   0-029.07.2021FK Liepaja (let) - CSKA Sofia (byl)   0-0
FC Tobol til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Hajduk Split (kro) - FC Tobol (kas)   2-029.07.2021FC Tobol (kas) - Hajduk Split (kro)   4-1
21.1-0Marin Ljubicic56.1-0Dusan Jovancic
53.2-0Marin Ljubicic61.2-0Igor Sergeev
67.3-0Igor Sergeev
90.3-1Emir Sahiti
118.4-1Askhat Tagybergen
Ujpest FC til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Ujpest FC (ung) - FC Vaduz (lie)   2-129.07.2021FC Vaduz (lie) - Ujpest FC (ung)   1-3
7.1-0Zoltan Stieber7.1-0Kristijan Dobras
64.2-0Junior Tallo28.1-1Junior Tallo, straffe
81.2-1Tunahan Cicek47.1-2Giorgi Beridze
851-3Vincent Onovo
Olimpija Ljubljana til 3. kvalifikationsrunde (vandt efter straffe)
22.07.2021Olimpija Ljubljana (slo) - Birkirkara (mal)   1-029.07.2021Birkirkara (mal) - Olimpija Ljubljana (slo)   1-0
78.1-0Mustafa Nukic27.1-0Diego
NK Domzale til 3. kvalifikationsrunde
20.07.2021NK Domzale (slo) - Honka Espoo (fin)   1-129.07.2021Honka Espoo (fin) - NK Domzale (slo)   0-1
69.1-0Arnel Jakupovic22.0-1Arnel Jakupovic
76.1-1Jean Marie Dongou
Viktoria Plzen til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Viktoria Plzen (tje) - Dinamo Brest (blr)   2-129.07.2021Dinamo Brest (blr) - Viktoria Plzen (tje)   1-2
22.1-0Pavel Sulc12.0-1Joel Ngandu Kayamba
33.2-0Filip Kasa71.0-2Simon Falta
79.2-1Aleksandr Shestyuk90.1-2Stanislav Bilenkyi
FC Sochi til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021FC Sochi (rus) - Kesla FK (ase)   3-029.07.2021Kesla FK (ase) - FC Sochi (rus)   2-4
10.1-0Rodrigao21.0-1Marko Dugandzic
67.2-0Christian Noboa, straffe35.1-1Felipe Santos
81.3-0Maksim Barsov38.1-2Nikita Burmistrov
52.2-2Rahman Hadzhiyev
70.2-3Danila Prokhin
82.2-4Marko Dugandzic
Cukaricki til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2021Cukaricki (ser) - Sumgayit FK (ase)   0-029.07.2021Sumgayit FK (ase) - Cukaricki (ser)   0-2
10.0-1Ibrahima Ndiaye Mame
16.0-2Marko Docic, straffe
Kuopio PS til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Kuopi PS (fin) - Vorskla Poltava (ukr)   2-229.07.2021Vorskla Poltava (ukr) - Kuopi PS (fin)   2-3
6.1-0Aniekpeno Udoh48.1-0Olivier Thill
29.1-1Ibrahim Kane49.1-1Jordan Sebban
55.1-2Olivier Thill55.2-1Oleksandr Sklyar
90.2-2Diogo Tomas90.2-2Urho Nissilä
95.Bogdan Kushnirenko, Vorskla Poltava
111.2-3Rangel
Aberdeen til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Aberdeen (sko) - Häcken (sve)   5-029.07.2021Häcken (sve) - Aberdeen (sko)   2-0
28.1-0Andrew Considine51.1-0Martin Olsson
45.2-0Lewis Ferguson68.2-0Leo Bengtsson
53.3-0Lewis Ferguson71.Patrik Waalemark, Häcken
59.3-1Alexander Jeremejeff
84.4-1Christian Ramirez
90.5-1Connor McLennan
Spartak Trnava til 3. kvalifikationsrunde (vandt efter straffe)
22.07.2021Spartak Trnava (svk) - Sepsi (rum)   0-029.07.2021Sepsi (rum) - Spartak Trnava (svk)   1-1
86.Bogdan Mitrea, Sepsi29.1-0Boubacar Fofana
67.1-1Kelvin Boateng
116.Jakub Gric, Spartak Trnava
120.Boubacar Fofana, Sepsi
Hibernian til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Hibernian (sko) - FC Santa Coloma (and)   3-029.07.2021FC Santa Coloma (and) - Hibernian (sko)   1-2
14.1-0Martin Boyle, straffe70.1-0Guillaume Lopez
29.Joe Newell, Hibernian73.1-1Jamie Murphy
47.2-0Martin Boyle76.1-2Daniel Mackay
66.Khamza Bouharma, FC Santa Coloma
72.Robert Ramos, FC Santa Coloma
81.3-0Kevin Nisbet
Dundalk til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Dundalk (irl) - FCI Levadia (est)   2-229.07.2021FCI Levadia (est) - Dundalk (irl)   1-2
2.0-1Bogdan Vastsuk17.1-0Ernest Agyiri
3.1-1William Patching44.1-1David McMillan
19.1-2Bogdan Vastsuk90.1-2William Patching
27.2-2David McMillan
MSK Zilina til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Apollon Limassol (cyp) - MSK Zilina (svk)   1-329.07.2021MSK Zilina (svk) - Apollon Limassol (cyp)   2-2
5.0-1David Duris13.0-1Israel Coll
25.1-1Bassel Jradi27.1-1Jan Bernat
45.1-2Jan Bernat51.1-2Bassel Jradi
51.1-3Jan Bernat, straffe79.2-2Taofiq Jibril
Rosenborg til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Hafnarfjordur (isl) - Rosenborg (nor)   0-229.07.2021Rosenborg (nor) - Hafnarfjordur (isl)   4-1
61.0-1Carlo Holse  49.1-0Dino Islamovic
71.0-2Dino Islamovic54.2-0Stefano Holmquist Vecchia
74.2-1Gudmann Thorisson
76.3-1Emil Konradsen Ceide
87.4-1Emil Konradsen Ceide
Rakow Czestochowa til 3. kvalifikationsrunde (vandt efter straffe)
22.07.2021Suduva (lit) - Rakow Czestochowa (pol)   0-029.07.2021Rakow Czestochowa (pol) - Suduva (lit)   0-0
Lokomotive Plovdiv til 3. kvalifikationsrunde (vandt efter straffe)
22.07.2021Lokomotiv Plovdiv (bul) - FC Slovacko (tje)   1-029.07.2021FC Slovacko (tje) - Lokomotiv Plovdiv (bul)   1-0
89.1-0Petar Vitanov26.1-0Vlastimil Danicek
Qarabag til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Qarabag (ase) - Ashdod (isr)   0-029.07.2021Ashdod (isr) - Qarabag (ase)   0-1
6.0-1Filip Ozobic
Gent til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Gent (bel) - Vålerenga (nor)   4-029.07.2021Vålerenga (nor) - Gent (bel)   2-0
11.1-0Gianni Bruno11.1-0Selvmål, Joseph Okumu
39.2-0Tarik Tissoudali81.2-0Ivan Näsberg
56.3-0Vadis Odjidja-Ofoe
88.4-0Yonas Malede
Dinamo Batumi til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Dinamo Batumi (geo) - BATE Borisov (blr)   0-129.07.2021BATE Borisov (blr) - Dinamo Batumi (geo)   1-4
83.0-1Nikolay Signevich45.1-0Evgeniy Yablonski
48.1-1Vladimer Mamuchashvili, straffe
59.1-2Flamarion
74.1-3Irakli Azarov
90.1-4Giorgi Pantsulaia
Elfsborg til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Elfsborg (sve) - Milsami (mol)   4-029.07.2021Milsami (mol) - Elfsborg (sve)   0-5
2.1-0Leo Väisänen5.0-1Marokhy Ndione
25.2-0Jeppe Okkels  8.0-2Per Frick
43.3-0Per Frick25.0-3Marokhy Ndione
65.Vitus Amougui, Milsami56.0-4Jack Cooper Love
73.Vadim Dijinari, Milsami64.0-5Marokhy Ndione
75.Vadim Bolohan, Milsami
82.4-0Frederik Holst 
Sivasspor til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Petrocub Hincesti (mol) - Sivasspor (tyr)   0-129.07.2021Sivasspor (tyr) - Petrocub Hincesti (mol)   1-0
17.0-1Caner Osmanpasa65.1-0Olarenwaju Kayode
Hapoel Be'er-Sheva til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Arda Kardzhali (bul) - Hapoel Be'er-Sheva (isr)   0-229.07.2021Hapoel Be'er-Sheva (isr) - Arda Kardzhali (bul)   4-0
52.0-1Lucas Mariano Bareiro5.1-0Elton Acolatse
78.0-2Dor Micha31.2-0Ramiz Safuri
71.3-0Eugene Ansah
84.4-0Rotem Hauel
The New Saints til 3. kvalifikationsrunde
20.07.2021Kauno Zalgiris (lit) - The New Saints (wal)   0-529.07.2021The New Saints (wal) - Kauno Zalgiris (lit)   5-1
8.0-1Leo Smith13.1-0Daniel Redmond
35.0-2Daniel Davies20.2-0Louis Robles
38.0-3Daniel Davies25.3-0Declan McManus
40.0-4Declan McManus69.4-0Leo Smith
87.0-5Jordan Williams74.5-0Daniel Davies
84.5-1Michael Thuique
Breidablik til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Austria Wien (øst) - Breidablik (isl)   1-129.07.2021Breidablik (isl) - Austria Wien (øst)   2-1
32.1-0Marco Djuricin6.1-0Kristinn Steindorsson
47.1-1Alexander Helgi Sigurdarson24.2-0Arni Vilhjalmsson
68.2-1Dominik Fitz
Maccabi Tel-Aviv til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021FK Sutjeska (mon) - Maccabi Tel-Aviv (isr)   0-029.07.2021Maccabi Tel-Aviv (isr) - FK Sutjeska (mon)   3-1
55.Eden Karzev, Maccabi Tel-Aviv25.1-0Osama Khalaila
34.2-0Osama Khalaila
51.2-1Vladan Bubanja
90.3-1Eylon Almog
SD Vojvodina til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021FK Panevezys (lit) - SD Vojvodina (ser)   0-129.07.2021SD Vojvodina (ser) - FK Panevezys (lit)   1-0
70.0-1Nemanja Covic90.1-0Uros Kabic
FC Basel til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021FC Basel (sch) - FK Partizani (alb)   3-029.07.2021FK Partizani (alb) - FC Basel (sch)   0-2
43.1-0Valentin Stocker38.0-1Valentin Stocker
52.2-0Arthur Cabral49.0-2Arthur Cabral
80.3-0Valentin Stocker
Feyenoord til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021FC Drita (kos) - Feyenoord (hol)   0-029.07.2021Feyenoord (hol) - FC Drita (kos)   3-2
7.1-0Guus Til
12.1-1Marko Simonovski
16.1-2Astrit Fazliu
68.2-2Guus Til
90.3-2Guus Til
Slask Wrochlaw til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Ararat Yerevan (arm) - Slask Wrochlaw (pol)   2-429.07.2021Slask Wrochlaw (pol) - Ararat Yerevan (arm)   3-3
20.0-1Wojciech Golla31.1-0Robert Pich
49.1-1Juan Bravo40.1-1Mory Kone
50.1-2Fabian Piasecki42.1-2Mory Kone
70.1-3Robert Pich58.2-2Szymon Lewkot
84.2-3Razmik Hakobyan65.3-2Robert Pich
90.2-4Robert Pich89.3-3Yakuba Silue
Velez Mostar til 3. kvalifikationsrunde (vandt efter straffe)
22.07.2021Velez Mostar (bos) - AEK Athen (græ)   2-129.07.2021AEK Athen (græ) - Velez Mostar (bos)   1-0
12.0-1Karim Ansarifard90.1-0Petros Mantalos
14.1-1Omar Prses
53.2-1Dzenan Zajmovic
NK Rijeka til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Gzira United (mal) - NK Rijeka (kro)   0-229.07.2021NK Rijeka (kro) - Gzira United (mal)   1-0
57.0-1Denis Busnja27.1-0Josip Drmic
77.0-2Prince Ampem
87.Ivan Lepinjica, NK Rijeka
Riga FS til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Riga FS (let) - Puskas Akademia (ung)   3-029.07.2021Puskas Akademia (ung) - Riga FS (let)   0-2
8.1-0Darko Lemajic53.0-1Darko Lemajic
18.2-0Kevin Friesenbichler69.0-2Emerson Deocleciano
25.3-0Darko Lemajic
Molde til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Molde (nor) - Servette (sch)   3-029.07.2021Servette (sch) - Molde (nor)   2-0
7.1-0Ola Brynhildsen18.1-0Moussa Diallo
32.2-0Ohi Anthony Omoijuanfo44.Miroslav Stevanovic, Servette
59.3-0Magnus Wolff Eikrem59.2-0Grejohn Kyei
Laci til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Laci (alb) - Uni Craiova (rum)   1-029.07.2021Uni Craiova (rum) - Laci (alb)   0-0
36.1-0Dejan Zarubica
FC Astana til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021FC Astana (kas) - Aris Saloniki (græ)   2-029.07.2021Aris Saloniki (græ) - FC Astana (kas)   2-1
251-0Marin Tomasov36.1-0Dimitrios Manos
712-0Marin Tomasov78.2-0Lucas Sasha
76Luka Simunovic , FC Astana86.Mateo Ezequiel Garcia, Aris Saloniki
1202-1Eneo Bitri
Hammarby til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Hammarby (sve) - NK Maribor (slo)   3-129.07.2021NK Maribor (slo) - Hammarby (sve)   0-1
55..1-0Astrit Seljmani5.0-1David Accam
60..1-1Nino Zugelj
64..2-1Astrit Seljmani
87..3-1Astrit Seljmani
Bohemians til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021F91 Dudelange (lux) - Bohemians (irl)   0-129.07.2021Bohemians (irl) - F91 Dudelange (lux)   3-0
11.0-1Ross Tierney35.1-0Rob Cornwall
69.2-0Georigie Kelly
73.3-0Georigie Kelly
Partisan Beograd til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Partisan Beograd (ser) - Dunejska Streda (svk)   1-029.07.2021Dunejska Streda (svk) - Partisan Beograd (ser)   0-2
19.1-0Lazar Markovic20.0-1Danilo Pantic
80.0-2Ricardo Gomes
NK Osijek til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Pogon Szczecin (pol) - NK Osijek (kro)   0-029.07.2021NK Osijek (kro) - Pogon Szczecin (pol)   1-0
44.1-0Lászlo Kleinheisler
AEL Limassol til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021AEL Limassol (cyp) - Vllaznia (alb)   1-029.07.2021Vllaznia (alb) - AEL Limassol (cyp)   0-1
45.1-0Stefan Scepovic20.0-1Stefan Scepovic
Santa Clara til 3. kvalifikationsrunde
22.07.2021Shkupi (nma) - Santa Clara (por)   0-329.07.2021Santa Clara (por) - Shkupi (nma)   2-0
30.0-1Selvmål, Abdul Rwatubyaye13.1-0Carlos
49.0-2Carlos39.2-0Mikel Villanueva
90.0-3Costinha
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsrunder
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvaifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvaifikationslrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler 
  1/8-finaler 
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2020/2021
  2022/2023
  Øvrige år