Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 12. august 2022 kl. 08:24
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2021/2022
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE MESTER
1. KAMP2.KAMP
Teuta Durresa til 3. kvalifikationsrunde mester
22.07.2021Teuta Durres (alb) - Inter Club d'Escaldes (and)   0-227.07.2021Inter Club d'Escaldes (and) - Teuta Durres (alb)   0-3
37.0-1Genis Soldevila25.0-1Sebino Plaku
56..0-2Genis Soldevila80.0-2Sebino Plaku
.105.0-3Sherif Kallaku, straffe
Hibernians til 3. kvalifikationsrunde mester
20.07.2021Folgore (san) - Hibernians (mal)   1-327.07.2021Hibernians (mal) - Folgore (san)   4-2
5.1-0Eric Fedeli9.1-0Jurgen Degabriele
13.1-1Jurgen Degabriele28.1-1Eric Fedeli
26.1-2Jake Grech45.1-2Yaya Jessey
83.1-3Jake Grech47.2-2Wilfried Domoraud
66.3-2Jurgen Degabriele
77.4-2Jake Grech
HB til 3. kvalifikationsrunde mester
22.07.2021HB (fær) - Buducnost (mon)   4-027.07.2021Buducnost (mon) - HB (fær)   0-2
45.1-0Michal Przybylski39.0-1Heri Hjalt Mohr
47.2-0Michal Przybylski73.0-2Daniel Johansen, straffe
58.3-0Pætur Petersen
66.4-0Daniel Johansen, straffe
Bodø/Glimt til 3. kvalifikationsrunde mester
22.07.2021Valur (isl) - Bodø/Glimt (nor)   0-329.07.2021Bodø/Glimt (nor) - Valur (isl)   3-0
40.0-1Ulrik Saltnes26.1-0Ulrik Saltnes
51.0-2Patrick Berg, straffe61.2-0Brede Mathias Moe
54.0-3Patrick Berg90.3-0Elias Hagen
Maccabi Haifa til 3. kvalifikationsrunde mester
22.07.2021Dinamo Tbilisi (geo) - Maccabi Haifa (isr)   1-229.07.2021Maccabi Haifa (isr) - Dinamo Tbilisi (geo)   5-1
8.0-1Omer Atzili17.1-0Maor Levi
66.0-2Din David24.1-1Barnes Osei
89.1-2Giorgi Papava37.2-1Selvmål, Fabian Sporkslede
75.3-1Omer Atzili
81.4-1Yuval Ashkenazi
85.5-1Yuval Ashkenazi
Fola Esch til 3. kvalifikationsrunde mester
22.07.2021Shakhtyor Saligorsk (blr) - Fola Esch (lux)   1-229.07.2021Fola Esch (lux) - Shakhtyor Saligorsk (blr)   1-0
19.0-1Michael Omosanya52.1-0Gilson Delgado
44.0-2Mirza Mustafic
67.1-2Igor Stasevich
FC Prishtina til 3. kvalifikationsrunde mester
20.07.2021FC Prishtina (kos) - Connah's Quay Nomads (wal)   4-129.07.2021Connah's Quay Nomads (wal) - FC Prishtina (kos)   4-2
41.1-0Leotrim Bekteshi3.1-0Jamie Insall
53.2-0John Oto John29.1-1Endrit Krasniqi
75.2-1Tom Moore36.1-2Endrit Krasniqi
79.3-1 Endrit Krasniqi47.2-2George Horan
90.4-1John Oto John57.3-2Jamie Insall
82.4-2Callum Morris
Linfield til 3. kvalifikationsrunde mester
22.07.2021Linfield (nir) - Borac Banja Luka (bos)   4-029.07.2021Borac Banja Luka (bos) - Linfield (nir)   0-0
2.1-0Michael Newberry
25.2-0Christy Manzinga
75.3-0Jamie Mulgrew
90.4-0Jimmy Callacher
Riga FC til 3. kvalifikationsrunde mester
22.07.2021Riga FC (let) - Shkëndija (nma)   2-029.07.2021Shkëndija (nma) - Riga FC (let)   0-1
13.1-0Wesley Nata52.0-1Mikael Soisalo
52.2-0Yuri Vakulko
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsrunder
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvaifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvaifikationslrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler 
  1/8-finaler 
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2020/2021
  2022/2023
  Øvrige år