Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 15. august 2022 kl. 14:38
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2021/2022
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
FC København  til Gruppespil
19.08.2021Sivasspor (tyr) - FC København     1-226.08.2021FC København  - Sivasspor   5-0
55.0-1Kevin diks24.1-0Jens Stage
59.1-1Leke James39.2-0Mohamed Daramy
60.1-2Jens Stage57.3-0Lukas Lerager
62.4-0Pep Biel
76.5-0Rasmus Højlund
FC Kairat til Gruppespil
19.08.2021Fola Esch (lux) - FC Kairat (kas)   1-426.08.2021FC Kairat (kas) - Fola Esch (lux)   3-1
19.1-0Mirza Mustafic12.1-0Artur Shushenachev
28.1-1Artur Shushenachev28.2-0Vagner Love
37.1-2Vagner Love36.3-0Artur Shushenachev
43.1-3Ricardo Alves43.3-1Mirza Mustafic
69.1-4Vagner Love
Union Berlin til Gruppespil
19.08.2021Kuopio PS (fin) - Union Berlin (tys)   0-426.08.2021Union Berlin (tys) - Kuopio PS (fin)   0-0
7.0-1Taiwo Awoniyi
29.0-2Max Kruse
31.0-3Taiwo Awoniyi
90.0-4Andreas Voglsammer
Qarabag til Gruppespil
19.08.2021Qarabag (ase) - Aberdeen (sko)   1-026.08.2021Aberdeen (sko) - Qarabag (ase)   1-3
30.1-0Romero Jaime8.0-1Tural Bayramov
18.0-2Kady Malinowski
72.0-3Abdellah Zoubir
90.1-3Lewis Ferguson, straffe
Gent til Gruppespil
19.08.2021Rakow Czestochowa (pol) - Gent (bel)   1-026.08.2021Gent (bel) - Rakow Czestochowa (pol)   3-0
64.1-0Andrzej Niewulis45.1-0Tarik Tissoudali
70.2-0Vadis Odjidja-Ofoe
72.3-0Julien De Sart
Anorthosis til Gruppespil
19.08.2021Hapoel Be'er Sheva (isr) - Anorthosis (cyp)   0-026.08.2021Anorthosis (cyp) - Hapoel Be'er Sheva   3-1
12.1-0Kostakis Artymatas
43.1-1Itay Shechter
45.Elton Acolatse, Hapoel Be''er Sheva
622-1Lazaros Christodoulopoulos, straffe
69.3-1Lazaros Christodoulopoulos
90.Danilo Asprilla, Hapoel Be'er Sheva
LASK Linz til Gruppespil
19.08.2021LASK Linz (øst) - St. Johnstone (sko)   1-126.08.2021St. Johnstone (sko) - LASK Linz (øst)   0-2
17.0-1Christopher Kane72.0-1Husein Balic
60.1-1Mamoudou Karamoko, straffe76.David Wotherspoon, St. Johnstone
83.Shaun Rooney, St. Johnstone
85.0-2Marko Raguz, straffe
CSKA Sofia til Gruppespil
19.08.2021Viktoria Plzen (tje) - CSKA Sofia (bul)   2-026.08.2021CSKA Sofia (bul) - Viktoria Plzen (tje)   3-0
11.1-0Milan Havel6.1-0Graham Carey
72.2-0Jhon Mosquera64.2-0Georgi Yomov
111.Jordy Caicedo
119.3-0Jurgen Mattheij
FC Basel til Gruppespil (vandt på straffe)
19.08.2021FC Basel (sch) - Hammarby (sve)   3-126.08.2021Hammarby (sve) - FC Basel (sch)   3-1
30.1-0Arthur Cabral48.1-0Jon Gudni Fjoluson
71.1-1Abdul Khalili54.2-0Jon Gudni Fjoluson
87.2-1Arthur Cabral101.3-0Aziz Mohammed
90.3-1Arthur Cabral, straffe109.3-1Arthur Cabral, straffe
Roma til Gruppespil
19.08.2021Trabzonspor (tyr) - Roma (ita)   1-226'.08.2021Roma (ita) - Trabzonspor (tyr)   3-0
55.0-1Loranzo Pellegrini20.1-0Bryan Cristante
64.1-1Andreas Cornelius 65.2-0Nicolo Zaniolo
81.1-2Eldor Shomurodov843-0Stephan El Shaarawy
Vitesse til Gruppespil
19.08.2021Anderlecht (bel) - Vitesse (hol)   3-326.08.2021Vitesse (hol) - Anderlecht (bel)   2-1
10.1-0Benito Raman4.1-0Maximilian Wittek
31.1-1Eliazer Dasa49.2-0Maximilian Wittek
34.2-1Benito Raman81.2-1Lior Refaelov
46.2-2Nikolai Baden
72.2-3Oussama Tannane
903-3Yari Verschaeren
Feyenoord til Gruppespil
19.08.2021Feyenoord (hol) - Elfsborg (sve)   5-026.08.2021Elfsborg (sve) - Feyenoord (hol)   3-1
25.1-0Luis Sinisterra42.1-0Johan Larsson
30.2-0Alireza Jahanbakhsh50.2-0Alexander Bernhardsson
37.3-0Luis Sinisterra61.2-1Guus Til
48.4-0Luis Sinisterra77.3-1Marokhy Ndione
58.5-0Bryan Linssen
61.Frederik Holst, Elfsborg
80.Justin Bijlow, Feyenoord
FK Jablones til Gruppespil
19.08.2021FK Jablonec (tje) - MSK Zilina (svk   5-126.08.2021MSK Zilina (svk) - FK Jablonec (tje)   0-3
10.1-0Milos Kratochvil30.0-1Dominik Plestil
22.2-0Milos Kratochvil86.0-2Antonin Vanicek
41.3-0Martin Dolezal88.0-3Tomas Cvancara
45.4-0Jakub Povazanec
75.4-1Taofiq Jibril
90.5-1Jakub Martinec
PAOK Saloniki til Gruppespil
19.08.2021PAOK Saloniki (græ) - NK Rijeka (kro)   1-126.08.2021NK Rijeka (kro) - PAOK Saloniki (græ)   0-2
33.0-1Ivan Lepinjica11.0-1Omar El Kaddouri
90.1-1Selvmål, Nico Galesic80.0-2Thomas Murg
Rennes til Gruppespil
19.08.2021Rennes (fra) - Rosenborg (nor)   2-026.08.2021Rosenborg (nor) - Rennes (fra)   1-3
15.1-0Naif Aguerd6.0-1Romain Del Castillo
84.2-0Sehrou Guirassy41.0-2Naif Aguerd
68.1-2Stefano Holmquist Vecchia, straffe
81.1-3Matthis Abline
Tottenham til Gruppespil
19.08.2021Ferreira (por) - Tottenham (eng)   1-026.08.2021Tottenham (eng) - Ferreira (por)   3-0
45.1-0Lucas Silva9.1-0Harry Kane
35.2-0Harry Kane
70.3-0Giovani Lo Celso
Partisan Beograd til Gruppespil
19.08.2021Santa Clara (por) - Partisan Beograd (ser)   2-126.08.2021Partisan Beograd (ser) - Santa Clara (por)   2-0
4.1-0Carlos25.1-0Ricardo Gomes, straffe
49.2-0Hidemasa Morita27.2-0Sinisa Sanicanin
54.2-1Igor Vujavic
Maccabi Tel Aviv til Gruppespil
19.08.2021Shakhter Karagandy (kas) - Maccabi Tel-Aviv (isr)   1-226.08.2021Maccabi Tel-Aviv (isr) - Shakhter Karagandy (kas)   2-0
72.1-0Idris Umaev18.1-0Idan Nachmias
75.1-1Avi Rikan40.2-0Dan Leaon Glazer
77.1-2Eden Shamir
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsrunder
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvaifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvaifikationslrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler 
  1/8-finaler 
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2020/2021
  2022/2023
  Øvrige år