Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 28. november 2022 kl. 16:50
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2022/2023
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, GRUPPE E
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
  AZ6501126+615
  Dnipro-1631297+210
  Apollon Limassol621357-27
  FC Vaduz6024511-62
AZ til 1/8-finaler. Dnipro-1 1/16-finaler
HOLDApollon LAZDnipro-1FC Vaduz
Apollon Limassol13.10.2022
1 - 0
15.09.2022
1 - 3
03.11.2022
1 - 0
AZ06.10.2022
3 - 2
03.11.2022
2 - 1
15.09.2022
4 - 1
Dnipro-127.10.2022
1 - 0
08.09.2022
0 - 1
06.10.2022
2 - 2
FC Vaduz08.09.2022
0 - 0
27.10.2022
1 - 2
13.10.2022
1 - 2
HOLDApollon LAZDnipro-1FC Vaduz
1. RUNDE
08.09.2022Dnipro-1 - AZ   0-108.09.2022FC Vaduz - Apollon Limassol   0-0
63.0-1Dani de Wit
2. RUNDE
15.09.2022AZ - FC Vaduz   4-115.09.2022Apollon Limassol - Dnipro-1   1-3
19.1-0Yusuf Barasi11.0-1Valentyn Rubchynskyi
22.1-1Anthony Gölzer25.0-2Artem Dovbyk
61.Benjamin Buchel45.0-3Artem Dovbyk
81.2-1Sam Beukema57.1-3Ioannis Pittas
90.3-1Yukinari Sugawara
90.4-1Dani de Wit
3. RUNDE
06.10.2022AZ - Apollon Limassol   3-206.10.2022Dnipro-1 - FC Vaduz   2-2
16.1-0Jens Odgaard  5.1-0Artem Dovbyk
19.1-1Patrick Joosten26.1-1Fabio Fehr
62.2-1Dani de Wit, straffe47.1-2Cedric Gasser
71.2-2Euclides Cabral78.2-2Oleksandr Pikhalyonok
85.3-2Jesper Karlsson
4. RUNDE
13.10.2022Apollon Limassol - AZ   1-013.10.2022FC Vaduz - Dnipro-1   1-2
32.1-0Valentin Roberge25.0-1Yanis Hamache
30.1-1Elmin Rastoder
90.1-2Artem Dovbyk
5. RUNDE
27.10.2022Dnipro-1 - Apollon Limassol   1-027.10.2022FC Vaduz - AZ   1-2
39.1-0Oleksandr Pikhalyonok50.0-1Milos Kerkez
88.Bassel Jradi, Apollon Limassol75.0-2Myron van Brederode
77.1-2Nicolas Hasler
6. RUNDE
03.11.2022Apollon Limassol - FC Vaduz   1-003.11.2022AZ - Dnipro-1   2-1
32.1-0Valentin Roberge8.1-0Jwens Odgaard, DK
40.1-1Artem Dovbyk
87.2-1Vangelis Pavlidis
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrifikationsunde
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G 
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F 
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler 
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvaifikationslrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B 
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2021/2022
  Øvrige år