Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 28. november 2022 kl. 15:53
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2022/2023
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
Hamrun til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Alashkert  -  Hamrun   1-014.07.2022 Hamrun  -  Alashkert   4-1
25.1-0Artak Yedigaryan48.0-1Artak Yedigaryan
55.1-1Roko Prsa
63.2-1Matthew Guillaumier
73.3-1Jonny
75.4-1Dodo
Lechia til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Lechia  -  Akademia Pandev   4-114.07.2022 Akademia Pandev  -  Lechia   1-2
17.1-0Flavio Paixao37.0-1Maciej Gajos
25.2-0Lukasz Zwolinski59.1-1Dimitar Mitrovski
39.3-0Flavio Paixao82.1-2Rafal Pietrzak
66.4-0Flavio Paixao
81.4-1Dusan Jokovic
Drita til 2. kvalifikationsrunde
06.07.2022 Inter Turku  -  Drita   1-012.07.2022 Drita  -  Inter Turku   3-0
74.Ilir Blakcori, Drita2.1-0Marko Simonovski
77.1-0Jussi Niska49.2-0Arbnor Muja
51.3-0Arbnor Muja
Paide Linnameeskond til 2. kvalifikationsrunde (vandt 6-5 på straffe)
07.07.2022 Dinamo Tbilisi  -  Paide Linnameeskond   2-314.07.2022 Paide Linnameeskond  -  Dinamo Tbilisi   1-2
22.1-0Davit Skhirtladze69.0-1Davit Skhirtladze
61.1-1Siim Luts93.0-2Dmitri Antilevski
65.2-1Levan Kharabadze115.1-2Ebrima Singhateh, straffe
81.2-2Ebrima Singhateh
89.2-3Kristofer Piht
Milsami til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Panevezys  -  Milsami   0-014.07.2022 Milsami  -  Panevezys   2-0
65.Rokas Stanulevicius, Panevezys4.1-0Dan Spataru
54.2-0Selvmål, Joshua Akpudje
Laci til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Laci  -  Iskra   0-014.07.2022 Iskra  -  Laci   0-1
19.0-1Mentor Mazrekaj
Liepaja til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Gjilani  -  Liepaja   1-014.07.2022 Liepaja  -  Gjilani   3-1
37.1-0Albert Dabiqaj49.1-0Arturs Karasausks
51.1-1Blerim Krasniqi
64.2-1Nemanja Belakovic
88.3-1Dodo
Mura til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Sfintul Gheorghe  -  Mura   1-214.07.2022 Mura  -  Sfintul Gheorghe   2-1
65.0-1Tio Cipot46.1-0Nikola Petkovic
73,0-2Selvmål, Nicolae Calancea77.1-1Serghei Svinarenco
89.1-2Jibril Ibrahimi81.2-1Mirlind Daku
Kuopio PS til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Kuopio PS  -  Dila   2-014.07.2022 Dila  -  Kuopio PS   0-0
32.1-0Janis Ikaunieks
90.2-0Tim Väyrynen, straffe
Ruzomberok til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Ruzomberok  -  Kauno Zalgiris   2-014.07.2022 Kauno Zalgiris  -  Ruzomberok   0-0
13.1-0Selvmål, Linas Pilibaitis
68.2-0Stefan Gerec
Buducnost Podgorica til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Buducnost Podgorica  -  Llapi   2-014.07.2022 Llapi  -  Buducnost Podgorica   2-2
23.1-0Lazar Mijovic23.0-1Viktor Djukanovic
30.Bianor, Llapi45.1-1Alef Firmino, straffe
32.2-0Uros Ignjatovic64.1-2Viktor Djukanovic
71.2-2Albion Kurtaj
Gzira til 2. kvalifikationsrunde
05.07.2022 Gzira  -  Atletic d'Escaldes   1-114.07.2022 Atletic d'Escaldes  -  Gzira   0-1
46.1-0Jefferson105.0-1Jefferson
65.1-1Guillaume Lopez
B36 til 2. kvalifikationsrunde (vandt 4-3 på straffe)
07.07.2022 Borac Banja Luka  -  B36   2-014.07.2022 B36  -  Borac Banja Luka   3-1
37.1-0Benjamin Tatar35.1-0Magnus Egilsson
84.2-0Nedeljko Piscevic44.Magnus Holm Jacobsen, B36
53.Marko Gajic, Borac Banja Luka
54.2-0Magnus Egilsson, straffe
66.3-0Magnus Egilsson, straffe
75.3-1Benjamin Tatar
Olimpija Ljubljana til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Olimpija Ljubljana  -  Differdange   1-114.07.2022 Differdange  -  Olimpija Ljubljana   1-2
10.0-1Selvmål, Aljaz Krefl9.1-0Juan Bedoure
62.1-1Goran Milovic80.1-1Agustin Doffo
84.Moussa Maazou, Differdange
112.1-2Goran Milovic
St. Joseph's FC til 2. kvalifikationsrunde
05.07.2022 St. Joseph's FC  -  Larne   0-014.07.2022 Larne  -  St. Joseph's FC   0-1
78.Mark Randall, Larne
79.0-1Julian Valarino
Breidablikk til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 UE Santa Coloma  -  Breidablikk   0-114.07.2022 Breidablikk  -  UE Santa Coloma   4-1
14.0-1Isak Snaer Thorvaldsson30.0-1Joel Paredes
45.1-1Isak Snaer Thorvaldsson
49.Tiago Portuga, UE Santa Coloma
50.2-1Höskuldur Gunnlaugsson, straffe
64.3-1Andri Rafn Yeoman
67.4-1Kristinn Steindorsson
Dunajska Streda til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Dunajska Streda  -  Cliftonville   2-114.07.2022 Cliftonville  -  Dunajska Streda   0-3
25.1-0Rego Szantho12.0-1Dominik Veselovsky
28.1-1Ronan Hale65.0-2Nikola Krstovic
65.2-1Nikola Krstovic90.0-3Nikola Krstovic, straffe
82.Brahim Moumou, Dunajska Streda
Víkingur Gøta til 2. kvalifikationsrunde
06.07.2022 Víkingur Gøta  -  Europa FC   1-014.07.2022 Europa FC  -  Víkingur Gøta   1-2
51.1-0Olaf Bardason19.0-1Sølvi Vatnhamar
45.0-2Sølvi Vatnhamar
73.1-2Sergio Jimenez Sanchez
Sligo Rovers til 2. kvalifikationsrunde (vandt 4-3 på straffe)
07.07.2022 Bala  -  Sligo Rovers   1-214.07.2022 Sligo Rovers  -  Bala   0-1
6.1-0Lassana Mendes35.0-1David Edwards
281-1Aidan Keena
49.1-2Max Mata
79.Nando Pijnaker, Sligo Rovers
Tre Fiori til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Fola Esch  -  Tre Fiori   0-114.07.2022 Tre Fiori  -  Fola Esch   3-1
85.0-1Joel Mastroianni30.1-0Massimo Goh
37.1-1Bruno Correia
45.2-1Bojan Gjurchinoski
51.3-1Bojan Gjurchinoski
Dinamo Minsk til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Dinamo Minsk  -  Decic   1-114.07.2022 Decic  -  Dinamo Minsk   1-2
26.0-1Stefan Denkovic26.0-1Alexandr Sachivko
33.1-1Sergey Kislyak60.1-1Fatos Beqiraj
77.1-2Dukan Bakic
Tuzla City til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Tre Penne  -  Tuzla City   0-214.07.2022 Tuzla City  -  Tre Penne   6-0
90.0-1Salko Nargalic35.1-0Semir Smajlagic
90.0-2Salko Nargalic49.2-0Jasmin Celikovic
50.3-0Mico Kuzmanovic
57.4-0Semir Smajlagic
58.5-0Mustafa Sukilovic
83.6-0Samir Buric
Saburtalo til 2. kvalifikationsrunde (vandt 5-4 på straffe)
07.07.2022 Saburtalo  -  FK Partizani   0-114.07.2022 FK Partizani  -  Saburtalo   0-1
0-147.Tedi Cara53.0-1Giorgi Guliashvili
KF Shkëndijatil 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 KF Shkëndija  -  Ararat   2-014.07.2022 Ararat  -  KF Shkëndija   2-2
21.1-0Adenis Shala2.0-1Selvmål, Juan Bravo
45.2-0Valmir Nafiu45.0-2Sindri Guri
49.1-2Gor Malakyan
79.2-2Gor Malakyan
Petrocub til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Floriana  -  Petrocub   0-014.07.2022 Petrocub  -  Floriana   1-0
26.1-0Iaser Turcan
Pogon til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Pogon  -  KR   4-114.07.2022 KR  -  Pogon   1-0
7.1-0Kamil Drygas44.1-0Sigurdur Bjartur Hallsson
16.2-0Luka Zahovic
40.3-0Jakub Bartkowski
56.4-0Kamil Drygas
71.4-1Aron Larusson
Newtown til 2. kvalifikationsrunde (vandt 4-2 på straffe)
07.07.2022 HB  -  Newtown   1-014.07.2022 Newtown  -  HB   2-1
66.1-0Bartal Wardum35.1-0Henry Cowans
45.2-0Lifumpa Mwandwe
48.2-1Pætur Petersen
Crusaders til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Bruno's Magpies  -  Crusaders   2-114.07.2022 Crusaders  -  Bruno's Magpies   3-1
44.1-0Dan Bent33.1-0Paul Heatley
48.2-0Pibe37.1-1Kyle Casciaro
63.2-1Jordan Forsythe80.2-1Jude Winchester
90.3-1Billy Joe Burns
Seinäjoki JK til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Flora  -  Seinäjoki JK   1-014.07.2022 Seinäjoki JK  -  Flora   4-2
21.1-0Martin Miller9.0-1Michael Lilander
47.0-2Henrik Ojamaa
59.1-2Jake Jervis, straffe
66.2-2Jake Jervis
82.Ken Kallaste, Flora
85.3-2Jake Jervis
111.Sergei Zenjov, Flora
113.4-2Ville Tikkanen
Riga FC til 2. kvalifikationsrunde
07.07.2022 Derry City  -  Riga FC   0-214.07.2022 Riga FC  -  Derry City   2-0
41.0-1Gabriel Ramos33.1-0Gabriel Ramos
66.Matthew Smith, Derry City76.2-0Gabriel Ramos
68.0-2Oleksandr Fillipov
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrifikationsunde
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G 
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F 
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler 
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvaifikationslrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B 
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2021/2022
  Øvrige år