Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 16. august 2022 kl. 03:01
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2022/2023
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
Viborg til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Suduva  -  Viborg   0-128.07.2022 Viborg  -  Suduva   1-0
78.0-1Sofus Berger1.1-0Ibrahim Said
Brøndby til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Pogon  -  Brøndby   1-128.07.2022 Brøndby  -  Pogon   4-0
28.0-1Blas Riveros17.1-0Simon Hedlund
85.1-1Luka Zahovic33.2-0Simon Hedlund
52.3-0Mathias Kvistgaarden
62.4-0Marko Divkovic
Aris Thessaloniki til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Aris Thessaloniki  -  Gomel   5-127.07.2022 Gomel  -  Aris Thessaloniki   1-2
110-1Selvmål, Fabiano45.0-1Andre Gray
16.1-1Andre Gray, straffe82.1-1Giorgi Gogolashvili, straffe
28.2-1Juan Iturbe90.1-2Andre Gray
31.3-1Rafael Camacho
61.4-1Luis Palma
79.5-1Andre Gray
AIK Stockholm til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Vorskla Poltava  -  AIK Stockholm   3-227.07.2022 AIK Stockholm  -  Vorskla Poltava   2-0
4.1-0Ruslan Stepanyuk45.1-0Joe Mendes
17.1-1Nicolas Stefanelli107.2-0Axel Björnström
24.2-1Yurii Kozyrenko
44.2-2Sebastian Larsson
69.3-2Artem Chelyadin
Rakow til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Rakow  -  Astana   5-028.07.2022 Astana  -  Rakow   0-1
4.1-0Ivi Lopez16.0-1Vladyslav Kochergin
21.Deian Sorescu, Rakow
42.2-0Mateusz Wdowiak
62.Talgat Kusyapov, Astana
65.3-0Vladislavs Gutkovskis
77.4-0Vladyslav Kochergin
90.5-0Fran Tudor
Kisvardar til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Kairat  -  Kisvarda   0-128.07.2022 Kisvarda  -  Kairat   1-0
82.0-1Jasir Asani39.1-0Jasmin Mesanovic
Fehervar til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Fehervar  -  Gabala   4-128.07.2022 Gabala  -  Fehervar   2-1
16.0-1Raphael Alemao34.1-0Rovian Muradov
30.1-1Kenan Kodro44.1-1Budu Zivzivadze
67.2-1Adrian Rus73.2-1Santos
74.3-1Kenan Kodro
86.Murad Musayev, Gabala
90.4-1Budu Zivzivadze
Kuopio PS til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Kuopio PS  -  Milsami   2-228.07.2028 Milsami  -  Kuopio PS   1-4
46.1-0Janis Ikaunieks27.0-1Gabriel Bispo
60.1-1Dan Spataru45.1-1Radu Ginsari
84.2-1Tim Vayrynen53.1-2Tony Miettinen
87.2-2Mamadou Harouna Camara88.1-3Daniel Carrillo
90.1-4Filip Valencic
Paide Linnameeskondtil 3. kvalifikationsrunde (vandt 5-3 på straffe)
21.07.2021 Ararat-Armenia  -  Paide Linnameeskond   0-028.07.2022 Paide Linnameeskond  -  Ararat-Armenia   0-0
Molde til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Molde  -  Elfsborg   4-128.07.2022 Elfsborg  -  Molde   1-2
14.0-1Rasmus Alm40.1-0Michael Baidoo
49.1-1Markus Andre Kaasa55.1-1Emil Breivik
55.2-1Kristoffer Haugen83.1-2David Datro Fofana
60.3-1Emil Breivik
81.4-1Sivert Mannsverk
90.Emmanuel Boateng, Elfsborg
Istanbul Basaksehir til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Istanbul Basaksehir  -  Maccabi Netanya   1-128.07.2022 Maccabi Netanya  -  Istanbul Basaksehir   0-1
2.0-1Gil Itzhak9.0-1Youssouf Ndayishimiye
81.1-1Patryk Szysz
90.Plamen Galabov
APOEL til 3. kvalifikationsrunde
20.07.2022 Botev Plovdiv  -  APOEL   0-028.07.2022 APOEL  -  Botev Plovdiv   2-0
45.1-0Issam Chebake
90.2-0Georgios Efrem
CSKA Sofia til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Makedonija GP  -  CSKA Sofia   0-028.07.2022 CSKA Sofia  -  Makedonija GP   4-0
45.Matheus Lamos, Makedonija GP31.1-0Jurgen Mattheij
61.2-0Georgi Yomov
78.3-0Lazar Tufegdzic
87.4-0Duckens Nazon
Djurgården til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Rijeka  -  Djurgården   1-228.07.2022 Djurgården  -  Rijeka   2-0
13.1-0Haris Vuckic55.1-0Isak Hien
38.1-1Hampus Finndell85.2-0Emmanuel Banda
54.1-2Victor Edvardsen
Lillestrøm til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Seinäjoki JK  -  Lillestrøm   0-128.07.2022 Lillestrøm  -  Seinäjoki JK   5-2
68.0-1Vetle Dragsnes23.1-0Ifeanyi Matthew
31.1-1Nooa Laine
42.2-1Holmbert Aron Fridjonsson
56.3-1Holmbert Aron Fridjonsson
61.4-1Holmbert Aron Fridjonsson
85.5-1Colin Rosler
90.5-2Diego Rojas
Spartak Trnava til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Spartak Trnava  -  Newtown   4-128.07.2022 Newtown  -  Spartak Trnava   1-2
17.1-0Yusuf Bamidele34.1-0Aaron Williams, straffe
23.1-1Henry Cowans73.1-1Martin Bukata
41.2-1Yusuf Bamidele80.1-2Martin Bukata
44.3-1Yusuf Bamidele
75.4-1Alex Ivan
Sepsi til 3. kvalifikationsrunde (vandt 4-2 på straffe)
21.07.2022 Sepsi  -  Olimpija Ljubljana   3-128.07.2022 Olimpija Ljubljana  -  Sepsi   2-0
4.0-1Svit Seslar61.1-0Mario Kvesic
45.1-1Marius Stefanescu70.2-0Aljaz Krefl
66.Svit Seslar, Olimpija Ljubljana
84.2-1Nicolae Ionut
90.3-1Selvmål, Mateo Karamatic
Gzira til 3. kvalifikationsrunde (vandt 3-1 på straffe)
21.07.2022 Gzira  -  Radnicki   2-228.07.2022 Radnicki  -  Gzira   3-3
28.0-1Nikola Stulic15.1-0Anton Tolordava
56.1-1Maxuell15.1-1Jefferson
61,2-1Maxuell, straffe77.2-1Sava Petrov
90.2-2Maka Gakou90.2-2Jefferson
102.3-2Aleksandr Pejovic
117.3-3Maxuell
Riga FC til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Ruzomberok  -  Riga FC   0-328.07.200 Riga FC  -  Ruzomberok   2-1
43.0-1Marcelo Torres40.1-0Hrvoje Babec
45.0-2Mikael Soisalo53.1-1Jan Maslo, straffe
50.0-3Douglas Aurelio58.2-1Mikael Soisalo
Slavia Prag til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 St. Joseph's  -  Slavia Prag   0-428.07.2022 Slavia Prag  -  St. Joseph's   7-0
21.0-1Yira Sor18.1-0Peter Olayinka
32.0-2Yira Sor20.2-0Vaclav Jurecka
34.Cristian Macias, St. Joseph's29.3-0Peter Olayinka
45.0-3Ewerton34.4-0Daniel Fila
56.0-4Ondrej Lingr48.5-0Christ Tiehi
90.6-0Ewerton
90.7-0Ibrahim Traore
Viking til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Sparta Prag  -  Viking   0-028.07.2022 Viking  -  Sparta Prag   2-1
43.0-1Adam Karabec
45.1-1Viljar Vevatne
90.2-1Mai Traore
FCSB til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Saburtalo  -  FCSB   1-028.07.2022 FCSB  -  Saburtalo   4-2
41.1-0Levan Nonikashvili44.1-0Joyskim Dawa
55.2-0Malcolm Edjouma
69.2-1Irakli Sikharulidze
78.2-2Iuri Tabatadze
80.3-2Florinel Coman
87.4-2Risto Radunovic
90.Andrei Ioan Cordea, FCSB
Maccabi Tel-Aviv til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Zira  -  Maccabi Tel-Aviv   0-328.07.2022 Maccabi Tel-Aviv  -  Zira   0-0
18.0-1Gavriel Kanichowsky
22.0-2Djordje Jovanovic
54.0-3Djordje Jovanovic
Levski Sofia til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Levski Sofia  -  PAOK   28.07.2022 PAOK  -  Levski Sofia   1-1
1.1-0Welton25.0-1Ronaldo
19.2-0Bilal Bari56.1-1Tiago Dantas
72.Douglas Augusto
81.Vierinha
Universitatea Craiova til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Vllaznia  -  Universitatea Craiova   1-128.07.2022 Universitatea Craiova  -  Vllaznia   3-0
45.0-1Andrei Ivan, straffe58.1-0Alexandru Mateiu
51.1-1Ardit Hoxhaj62.2-0Raul Silva
80.3-0Valerica Gaman
Rapid Wien til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Rapid Wien  -  Lechia   0-028.07.2022 Lechia  -  Rapid Wien   1-2
16.0-1Nicolas-Gerrit Kuhn
18.0-2Marco Grull, straffe
82.1-2Lukasz Zwolinski
Cukaricki til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Racing Union  -  Cukaricki   1-428.07.2021 Cukaricki  -  Racing Union   4-0
16.0-1Stefan Kovac39.1-0Mohamed Badamosi
20.1-1Abdelhakim Omrani41.2-0Mohamed Badamosi
35.1-2Srdjan Mijailovic52.3-0Djordje Ivanovic
51.1-3Stefan Kovac73.4-0Mihajlo Spasojevic
66.1-4Jovan Lukic
Hapoel Beer-Sheva til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Hapoel Beer-Sheva  -  Dinamo Minsk   2-128.07.2022 Dinamo Minsk  -  Hapoel Beer-Sheva   0-1
1.1-0Sagiv Yehezkel85.0-1Rotem Hatuel
52.2-0Rotem Hatuel
76.2-1Artem Kontsevoy
Antwerpen til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Antwerpen  -  Drita   0-028.07.200 Drita  -  Antwerpen   0-2
53.0-1Laurit Krasniqi
90.0-2Michel-Ange Balikwisha
Hamrun til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Velez  -  Hamrun   0-128.07.2022 Hamrun  -  Velez   1-0
30.0-1Matthew Guillaumier15.1-0Jonny
Konyaspor til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 BATE  -  Konyaspor   0-328.07.2022 Konyaspor  -  BATE   2-0
39.0-1Zymer Bytyqi37.1-0Amar Rahmanovic
40.Ugurcan Yazgili, Konyaspor43.2-0Francisco Calvo
58.0-2Konrad Michalak74.Sokol Cikalleshi
90.0-3Robert Muric
Petrocub til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Petrocub  -  Laci   0-028.07.2022 Laci  -  Petrocub   1-4
28.Sebastian Spahiu, Laci38.1-0Mentor Mazrekaj
54.1-1Corneliu Cotogoi
74.1-2Vladimir Ambros
75.1-3Vladimir Ambros
90.1-4Maxim Cojocaru
St. Patricks til 3. kvalifikationsrunde (vandt 6-5 på straffe)
21.07.2022 St. Patrick's  -  Mura   1-128.07.2022 Mura  -  St. Patrick's   0-0
28.0-1Mirlind Daku71.Matic Marusko
60.1-1Christopher Forrester
90.Mark Doyle, St. Patricks
Valmiera til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Valmiera  -  Shkëndija   1-228.07.2022 Shkëndija  -  Valmiera   3-1
9.0-1Ljupche Doriev11.1-0Egzon Bejtulai
45.1-1Djibril Gueye25.1-1Masaki Murata
63.1-2Sidrit Guri33.2-1Ljupche Doriev
67.Masaki Murata
85.3-1Florent Ramadani
Sligo Rovers til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Motherwell  -  Sligo Rovers   0-128.07.2022 Sligo Rovers  -  Motherwell   2-0
27.0-1Aidan Keena4.1-0Shane Blaney
90.2-0Max Mata
FC Vaduz til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Koper  -  FC Vaduz   0-128.07.2022 FC Vaduz  -  Koper   1-1
53.0-1Tunahan Cicek88.0-1Andrej Kotnik
101.1-1Franklin Sasere
115.Ryan Fosso
Young Boys til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Liepaja  -  Young Boys   0-128.07.2022 Young Boys  -  Liepaja   3-0
73.0-1Christian Fassnacht2.1-0Jean-Pierre Nsame
41.2-0Donat Rrudhani
72.3-0Cheikh Niasse
Breidablikk til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Breidablikk  -  Buducnost Podgorica   2-028.07.2022 Buducnost Podgorica  -  Breidablikk   2-1
55.Andrija Raznatovic, Buducnost Podgorica38.1-0Branislav Jankovic
69.Luka Mirkovic, Buducnost Podgorica51.1-1Isak Thorvaldsson
88.1-0Kristinn Steindorsson86.2-1Vladan AdZic
90.2-0Hoskuldur Gunnlaugsson, straffe
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Kyzylzhar  -  Osijek   1-228.07.2022 Osijek  -  Kyzylzhar   0-2
58.0-1Mihret Topcagic62.0-1Giorgi Ivaniadze
59.Gian Martins71.0-2Moussa Kone
76.0-2Laszlo Kleinheisler
84.1-2Selvmål, Darko Nejas
B36 til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 B36  -  Tre Fiori   1-028.07.200 Tre Fiori  -  B36   0-0
84.1-0Andrass Johansen
AZ til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 AZ  -  Tuzla City   1-028.07.2022 Tuzla City  -  AZ   0-4
12.1-0Dani de Wit, straffe34.0-1Dani de Wit
61.0-2Vangelis Pavlidis
63.0-3Mayckel Lahdo
81.0-4Fedde De Jong
FC Basel til 3. kvalifikationsrunde
21.076.2022 FC Basel  -  Crusaders   2-028.07.200 Crusaders  -  FC Basel   1-1
33.Tauland Xhaka, FC Basel36.0-1Liam Miller
38.1-0Dan Ndoye53.1-1Billy Burns
48.2-0Adam Szalai
Dunejska Streda til 3. kvalifikationsrunde
20.07.2022 Víkingur Gøta  -  Dunajska Streda   0-228.07.2022 Dunajska Streda  -  Víkingur Gøta   2-0
8.0-1Nikola Krstovic26.1-0Nikola Krstovic
81.0-2Andrejs Ciganiks34.2-0Dominik Veselovsky
Neftci til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Aris Limassol  -  Neftci   2-028.07.2022 Neftci  -  Aris Limassol   3-0
53.1-0Caju38.1-0Godsway Donyoh
66.2-0Yannick Gomis57.2-0Eddy Silvestre
62.3-0Kenny Saief
82.Morgan Brown, Aris Limassol
Vitoria Guimaraes til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022 Vitoria Guimaraes  -  Puskas Akademia   3-028.07.2022 Puskas Akademia  -  Vitoria Guimaraes   0-0
4.1-0Ruben Lameiras
39.2-0Tiago Silva
65.3-0Anderson
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrifikationsunde
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvaifikationslrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2021/2022
  Øvrige år