Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 28. november 2022 kl. 16:14
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2022/2023
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
Viborg til 4. kvalifikationsrunde
03.08.2022 Viborg  -  B36   3-009.08.2022 B36  -  Viborg   1-2
21.1-0Jacob Jensen64.0-1Nils Mortimer Moreno
48.2-0Clint Leemans79.1-1Michal Przybylski
52.3-0Marokhy Ndione86.1-2Alassana Jatta
FC Basel til 4. kvalifikationsrunde (vandt 3-1 på straffe)
04.04.2022 Brøndby  -  FC Basel   1-011.08.2022 FC Basel  -  Brøndby   2-1
74.1-0Marko Divkovic39.1-0Fabian Frei, straffe
45.1-1Mathias Kvistgaarden
45.2-1Andi Zegiri
Wolfsberger til 4. kvalifikationsrunde
03.08.2022 Wolfsberger  -  Gzira   0-009.08.2022 Gzira  -  Wolfsberger   0-4
12.0-1Tai Baribo
33.0-2Dominik Baumgartner
53.Zachary Scerri
59.0-3Thorsten Rocher
66.Jefferson
84.0-4Augustine Boakye
Hajduk Split til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 Hajduk Split  -  Vitoria Guimaraes   3-110.08.2022 Vitoria Guimaraes  -  Hajduk Split   1-0
61.0-1Miguel Maga5.1-0Anderson
67.1-1Emir Sahiti
75.2-1Dario Melnjak
87.3-1Filip Krovinovic
APOEL til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 APOEL  -  Kyzylzhar   1-011.08.2022 Kyzylzhar  -  APOEL   0-0
27.1-0Georgios Efrem
Gil Vicente til 4. kvalifikationsrunde
03.08.2022 Riga FC  -  Gil Vicente   1-111.08.2022 Gil Vicente  -  Riga FC   4-0
18.1-0Douglas Aurelio16.1-0Selvmål, Glody Ngonda
63.1-1Juan Manuel Boselli Graf22.2-0Kevin Villodres
45.3-0Fran Navarro
76.4-0Fran Navarro
FCSB til 4. kvalifikationsrunde
03.08.2022 Dunajska Streda  -  FCSB   0-111.08.2022 FCSB  -  Dunajska Streda   1-0
68.Dominik Kruzliak, Dunajska Streda29.1-0Andrei Ioan Cordea
Young Boys til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 Kuopio PS  -  Young Boys   0-211.08.2022 Young Boys  -  Kuopio PS   3-0
25.0-1Jean-Pierre Nsame3.1-0Jean-Pierre Nsame
40.0-2Elia Meschack35.2-0Vincent Sierro
46.3-0Fabian Lustenberger
Rakow til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 Spartak Trnava  -  Rakow   0-211.08.2022 Rakow  -  Spartak Trnava   1-0
30.0-1Ivi Lopez68.1-0Vladyslav Kochergin
45.0-2Ivi Lopez
Anderlecht til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 Paide Linnameeskond  -  Anderlecht   0-211.08.2022 Anderlecht  -  Paide Linnameeskond   3-0
10.0-1Lior Refaelov62.1-0Fabio Silva
40.0-2Fabio Silva71.2-0Michael Murillo
75.3-0Michael Murillo
AIK Stockholm til 4. kvalifikationsrunde (vandt 3-2 på straffe)
04.08.2022 AIK Stockholm  -  Shkëndija   1-111.08.2022 Shkëndija  -  AIK Stockholm   1-1
1.0-1Ferhan Hasani22.1-0Ferhan Hasani, staffe
17.1-1Nicolas Marcelo Stefanelli56.1-1Yasin Ayari
CSKA Sofia til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 CSKA Sofia  -  St. Patrick's   0-111.08.2022 St. Patrick's  -  CSKA Sofia   0-2
87.0-1Serge Atakayi12.0-1Mauricio
82.0-2Ivan Turitsov, straffe
Antwerpen til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 Lillestrøm  -  Antwerpen   1-311.08.2022 Antwerpen  -  Lillestrøm   2-0
5.0-1Dinis Almeida11.1-0Anthony Valencia
45.1-1Magnus Knudsen69.2-0Birger Verstraete
50.1-2Radja Nainggolan
86.1-3Radja Nainggolan
Maccabi Tel-Aviv til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 Maccabi Tel-Aviv  -  Aris Thessaloniki   2-011.08.2022 Aris Thessaloniki  -  Maccabi Tel-Aviv   2-1
29.1-0Djordje Jovanovic58.Dan Glazer, Maccabi Tel-Aviv
84.2-0Eran Zahavi60.1-0Andre Gray
74.1-1Eran Zahavi
81.2-1Cheick Doukoure
Molde til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 Molde  -  Kisvarda   3-011.08.2021 Kisvarda  -  Molde   2-1
63.1-0Etzaz Hussain14.1-0Jasir Asani
81.2-0David Datro Fofana29.2-0Jasir Asani
82.3-0Martin Linnes69.2-1Sivert Mannsverk
Rapid Wien til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 Neftchi  -  Rapid Wien   2-111.08.2022 Rapid Wien  -  Neftchi   2-0
44.1-0Atta Jaber68.1-0Marco Grull
60.2-0Kenny Saief112.2-0Ferdy Druijf
90.2-1Guido Burgstaller
Slavia Prag til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 Slavia Prag  -  Panathinaikos   2-011.08.2022 Panathinaikos  -  Slavia Prag   1-1
40.Sebastian Palacios, Panathinaikos58.1-0Andraz Sporar
45.1-0Ivan Schranz90.1-1Vaclav Jurecka
52.Eduardo Santos, Slavia Prag
56.2-0Moses Usor
Viking til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 Viking  -  Sligo Rovers   5-111.08.2022 Sligo Rovers  -  Viking   1-0
4.1-0Zlatko Tripic44.1-0William Fitzgerald
8.2-0Samuel Fridjonsson
53.3-0Mai Traore
60.4-0Niklas Sandberg
86.5-0Edvin Austbo
89.5-1David Cawley, straffe
Hamrun til 4. kvalifikationsrunde (vandt 4-1 på straffe)
04.08.2022 Hamrun  -  Levski Sofia   0-111.08.2022 Levski Sofia  -  Hamrun   1-2
90.0-1Filip Krastev78.0-1Matthew Guillaumier
90.1-1Tsunami
90.1-2Ryan Camenzuli
Universitatea Craiova til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 Zorya Luhansk  -  Universitatea Craiova   1-011.08.2022 Universitatea Craiova  -  Zorya Luhansk   3-0
56.1-0Denys Nagnoynyi5.1-0Raul Silva
53.2-0Stefan Baiaram
56.3-0Nicusor Silviu Bancu
Twente til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 Cukaricki  -  Twente   1-311.08.2022 Twente  -  Cukaricki   4-1
8.0-1Daan Rots7.0-1Luka Adzic
31.0-2Michel Vlap17.1-1Robin Propper
42.0-3Joshua Brenet34.2-1Michel Vlap
59.1-3Stefan Kovac84.3-1Christos Tzolis
90.4-1Christos Tzolis
Hapoel Beer-Sheva til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 FC Lugano  -  Hapoel Beer-Sheva   0-211.08.2022 Hapoel Beer-Sheva  -  FC Lugano   3-1
39.0-1Tomer Yosefi51.1-0Miguel Vitor
85.0-2Astrit Selmani61.2-0Selvmål, Albian Hajdari
73.2-1Ousmane Doumbia
85.3-1Rotem Hatuel
Djurgården til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 Sepsi  -  Djurgården   1-311.08.2022 Djurgården  -  Sepsi   3-1
26.0-1Victor Edvardsen, straffe8.0-1Cosmin Matei
31.0-2Joel Asoro12.1-1Hampus Finndell
54.0-3Joel Asoro23.2-1Joel Asoro
79.1-3Alexandru Tudorie, straffe71.3-1Joel Asoro
FC Vaduz til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 FC Vaduz  -  Konyaspor   1-111.08.2022 Konyaspor  -  FC Vaduz  
72.1-0Franklin Sasere18.1-0Guilherme
88.1-1Muhammet Demir28.1-1Franklin Sasere
31.1-2Manuel Sutter
67.1-3Tunahan Cicek
89.1-4Cedric Gasser
90.2-4Amir Hadziahmetovic
Istanbul Basaksehir til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 Breidablikk  -  Istanbul Basaksehir   1-311.08.2022 Istanbul Basaksehir  -  Breidablikk   3-0
38.0-1Danijel Aleksic44.1-0Stefano Okaka
52.0-2Deniz Turuc74.2-0Ahmed Touba
63.1-2Viktor Einarsson84.3-0Danijel Aleksic
90.1-3Danijel Aleksic
Fehervar til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 Fehervar  -  Petrocub   5-011.08.2022 Petrocub  -  Fehervar   1-2
20.1-0Palko Dardai31.0-1Budu Zivzivadze
23.2-0Kenan Kodro, straffe34.1-1Constantin Sandu, straffe
35.3-0Stopira40.1-2Budu Zivzivadze
66.4-0Ivan Petryak
88.5-0Budu Zivzivadze, straffe
AZ til 4. kvalifikationsrunde
04.08.2022 Dundee United  -  AZ   1-011.08.2022 AZ  -  Dundee United   7-0
61.1-0Glenn Middleton21.1-0Vangelis Pavlidis
31.2-0Tijani Reijnders
36.3-0Vangelis Pavlidis
41.4-0Tijani Reijnders
44.5-0Hakon Evjen
46.6-0Dani de Wit
74.7-0Mayckel Lahdo
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrifikationsunde
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G 
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F 
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler 
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvaifikationslrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B 
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2021/2022
  Øvrige år