Søndag 14. april 2024 kl. 10:32
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2023/2024
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
    Balzan FC til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023NK Domzale - Balzan FC   1-418.07.2023Balzan FC - NK Domzale   1-3 (efs)
8.0-1Aleksa Andrejic44.0-1Abraham Nwankwo
44.0-2Jake Grech, straffe63.0-2Jost Pisek
53.0-3Peter Olawale73.0-3Franko Kovacevic
57.1-3Franko Kovacevic, straffe94.1-3André
88.Zeni Husmani, NK Domzale98.André, Balzan FC
90.1-4Nikola Zerjal
    Maribor til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023Maribor - Birkirkara   1-120.07.2023Birkirkara - Maribor   1-2
31.0-1Paul Mbong19.1-0Yankam Yannick
67.1-1Ivan Brnic, straffe80.1-1Arnel Jakupovic
88.1-2Xhuliano Skuka
    Dukagjini til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023Dukagjini - Europa FC   2-120.07.2023Europa FC - Dukagjini   2-3
30.1-0Bujar Shabani23.0-1Iljasa Zulfiji
45.1-1Jesus Pozo29.Bujar Shanani, Dukagjini
90.2-1Iljasa Zulfiu29.Jesus Pozo, Europa FC
90.Ardin Dallku, Dukagjini38.1-1Alberto Quintana
47.1-2Arber Shala
79.1-3Iljasa Zulfiji
87.2-3Antonio Vera
88.Manu Heredia, Europa FC
    FC Santa Coloma til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023Penybont - FC Santa Coloma   1-120.07.2023FC Santa Coloma - Penybont   2-0 (efs)
36.0--1Mario Mourelo105.1-0Ivan Garrido
66.1-1Chris Venables114.Chris Venables, Penybont
119.2-0Christian Novoa Sandin
    Pyunik til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023Pyunik - Narva Trans   2-020.07.2023Narva Trans - Pyunik   0-3
65.1-0Luka Juricic8.0-1Artak Dashyan
88.2-0James14.0-2Juninho
66.0-3Luka Juricic
    B36 til 2. kvalifikationsrunde
12.07.2023B36 - Paide Linnameeskond   0-020.07.2023Paide Linnameeskond - B36   0-2
92.0-1Eli Nielsen
95.0-2Michal Przybylski
    Riga FS til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023Makedonija GP - Riga FS   0-120.07.2023Riga FS - Makedonija GP   4-1
34.0-1Andrej Ilic43.1-0Cedric Kouadio
50.1-1Kristijan Stojkovski
58.2-1Cedric Kouadio
68.3-1Stefan Panic
86.4-1Dmitrijs Zelenkovs
    Tobol til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023Tobol - Honka Espoo   2-120.07.2023Honka Espoo - Tobol   0-0
39.0-1Lucas Paz Kaufmann
62.1-1Miljan Vukadinovic
75.2-1Miljan Vukadinovic
    Panevezys til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023Panevezys - Milsami   2-220.07.2023Milsami - Panevezys   0-1
17.1-0Jovan Cadjenovic, straffe56.0-1Seydina Keita
48.2-0Ariagner Smith
50.2-1Radu Ginsari, straffe
67.2-2Radu Ginsari
    MSK Zilina til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023MSK Zilina - Levadia   2-120.07.2023Levadia - MSK Zilina   1-2
7.1-0David Duris3.0-1Matus Rusnak
51.1-1Ernest Agyiri10.1-1Ernest Agyiri
90.2-1Patrik Myslovic, straffe45.1-2Andrej Stojchevski
    Dila til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023Dunejska Streda - Dila   2-120.07.2023Dila - Dunejska Streda   2-0
33.1-0Matej Trusa33.1-0Thierry Gale
36.2-0Ammar Ramadan85.2-0Alef
43.2-1Mykola Kovtalyuk
    Zeljeznicar til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023Zeljeznicar - Dinamo Minsk   2-220.07.2023Dinamo Minsk - Zeljeznicar   1-2
41.0-1Ivan Bakhar44.0-1Selvmål, Aleksandr Sachivko
50.0-2Vladislav Morozov64.1-1Pavel Sedko
85.1-2Dzenan Haracic78.1-2Sulejman Krpic
90.2-2Dzenan Haracic
    KF Tirana til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023KF Tirana - Dinamo Batumi   1-120.07.2023Dinamo Batumi - KF Tirana   1-2
66.0-1Flamarion28.0-1Regi Lushkja
90.1-1Regi Lushkja78.0-2Ardit Deliu
90.1-2Tornike Kapanadze
    Zimbru Chisinau til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023La Fiorita - Zimbru Chisinau   1-120.07.2023Zimbru Chisinau - La Fiorita   1-0
34.1-0Francesco Casolla35.1-0Denys Dedechko
64.1-1Marin Caruntu
    Inter Club d'Escaldes til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023Inter Club d'Escaldes - Vikingur Gøta   2-120.07.2023Vikingur Gøta - Inter Club d'Escaldes   1-1
28.1-0Raul Feher64.0-1Sascha Andreu
45.2-0Ander El Haddadi76.1-1Sølvi Vatnhamar, straffe
59.2-1Sølvi Vatnhamar, straffe
    KA Akureyri til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023KA Akureyri - Connah's Quay Nomads   2-020.07.2023Connah's Quay Nomads - KA Akureyri   0-2
60.1-0Hallgrimur Mar Steingrimsson16.0-1Daniel Hafsteinsson
83.2-0Daniel Hafsteinsson77.0-2Elfar Arni Adalsteinsson
    Neman Grodno til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023FC Vaduz - Neman Grodno   1-220.07.2023Neman Grodno - FC Vaduz   1-1
22.1-0Fabrizio Cavegn16.1-0Pavel Savitskiy, straffe
29.1-1Yegor Zubovich86.1-1Theo Golliard
82.1-2Alimardon Shukurov
    Progres Niederkorn til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023Progres Niederkorn - Gjilani   2-220.07.2023Gjilani - Progres Niederkorn   0-2
11.1-0Mayron De Almeida14.Egzon Sinani, Gjilani
48.1-1Arbnor Ramadani, straffe65.0-1Antoine Mazure-Hanus
62.2-1Omar Natami90.0-2Walid Jarmouni
66.2-2Arbnor Ramadani, straffe
    Alashkert til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023Alashkert - Arsenal Tivat   1-120.07.2023Arsenal Tivat - Alashkert   1-6
23.0-1Julian Montenegro40.0-1Agdon
66.1-1Vitaliy Ustinov45.0-2Agdon
48.0-3Agdon
58.1-3Boban Dordevic
74.1-4Yeison Bossa Racines
90.1-5Serob Grigoryan
90.1-6Annan Mensah
    Derry City til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023HB - Derry City   0-020.07.2023Derry City - HB   1-0
23.1-0Sadou Diallo
    Dundalk til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023Bruno's Magpies - Dundalk   0-020.07.2023Dundalk - Bruno's Magpies   3-1
3.1-0Patrick Hoban
33.1-1Joe
48.2-1John Martin
83.3-1Selvmål, Ruben Diaz
    Riga FC til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023Riga FC - Vikingur Reykjavik   2-020.07.2023Vikingur Reykjavik - Riga FC   1-0
31.1-0Douglas82.1-0Helgi Gudjonsson
53.2-0Marko Regza
    Linfield til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023Linfield - Vllaznia   3-120.07.2023Vllaznia - Linfield   1-0
57.1-0Christopher McKee54.1-0Bekim Balaj
68.2-0Christopher McKee
76.3-0Jack Scott
88.Daniel Finlayson, Linfield
89.3-1Marko Juric
    F91 Dudelange til 2. kvalifikationsrunde
12.07.2023F91 Dudelange - St. Patricks   2-120.07.2023St. Patricks - F91 Dudelange   2-3
24.1-0Oege-Sietse van Lingen9.0-1Oege-Sietse van Lingen
61.2-0Yahcuroo Roemer22.1-1Selvmål, Didier Desprez
90.2-1Mark Doyle60.2-1Adam Murphy
67.2-2Oege-Sietse van Lingen
88.Ismaël Sidibé, F91 Dudelange
90.2-3Ismaël Sidibé, F91 Dudelange
    Sutjeska til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023Sutjeska - Cosmos   1-020.07.2023Cosmos - Sutjeska   1-1
79.1-0Bozo Markovic41.1-0Lorenzo Nisi
73.1-1Vuk Strikovic
    Ararat-Armenia til 2. kvalifikationsrunde (vandt 4-2 på straffe)
13.07.2023Ararat-Armenia - Egnatia   1-120.07.2023Egnatia - Ararat-Armenia   4-4 (efs)
36.1-0Alemao4.1-0Fernando Medeiros
90.1-1Raphael Dwamena17.1-1Wilfried Eza
36.2-1Redi Kasa
58.2-2Adriano Castanheira
108.3-2Raphael Dwamena
110.3-3Tenton Yenne
113.3-4Jose Julio
120.4-4Raphael Dwamena
    Crusaders til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023FC Haka - Crusaders   2-220.07.2023Crusaders - FC Haka   1-0
22.0-1Jordan Forsythe74.1-0Paul Heatley
33.1-1Logan Rogerson, straffe
36.2-1Fofana Tiemoko
66.Janne-Pekka Laine, FC Haka
68.2-2Ross Clarke
    Shkupi til 2. kvalifikationsrunde
13.07.2023Hegelmann - Shkupi   0-520.07.2023Shkupi - Hegelmann   0-0
11.0-1Renaldo Cephas
23.0-2Queven
45.0-3Renaldo Cephas
56.0-4Renaldo Cephas
62.0-5Renaldo Cephas
    Gzira til 2. kvalifikationsrunde (vandt 14-13 på straffe)
13.07.2023Gzira - Glentoran   2-220.07.2023Glentoran - Gzira   1-1
9.0-1Junior Ogedi-Uzokwe67.0-1Macula
29.1-1Wilkson90.1-1Bobby Burns
40.2-1Brooklyn Borg
48.2-2Rhys Marshall
    Haverfordwest County til 2. kvalifikationsrunde (vandt 3-2 på straffe)
13.07.2023KF Shkendija - Haverfordwest County   1-020.07.2023Haverfordwest County - KF Shkendija   1-0
47.1-0Adenis Shala89.1-0Lee Jenkins
    Torpedo Kutaisi til 2. kvalifikationsrunde (vandt 4-2 på straffe)
13.07.2023Torpedo Kutaisi - FK Sarajevo   2-220.07.2023FK Sarajevo - Torpedo Kutaisi   1-1
44.1-0Nika Sandokhadze12.1-0Almedin Ziljkic
47.1-1Renan90.1-1Merab Gigauri
48.2-1Irakli Bughridze
52.2-2Dal Varesanovic
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsunde
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A 
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler 
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvaifikationslrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H 
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2022/2023
  Øvrige år