Tirsdag 28. maj 2024 kl. 06:50
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2023/2024
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
    FC Midtjylland til 3. kvalifikationsrunde
26.07.2023FC Midtjylland - Progres Niedercorn   2-003.08.2023Progres Niedercorn - FC Midtjylland   2-1 (efs)
38.1-0Henrik Dalsgaard15.1-0Mayron De Almeida
59.2-0Sory Kaba52.2-0Mayron De Almeida
112.2-1Edward Chilufya
    Club Brugge til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Club Brugge - AGF   3-003.08.2023AGF - Club Brugge   1-0
10.1-0Tajon Buchanan3.1-0Felix Beijmo
48.2-0Mars Rits
76.3-0Hugo Vetlesen
    Fenerbahce til 3. kvalifikationsrunde
26.07.2023Fenerbahce - Zimbru Chisinau   5-001.08.2023Zimbru Chisinau - Fenerbahce   0-4
11.1-0Ferdi Kadioglu48.0-1Dusan Tadic
14.2-0Ryan Kent57.0-2Michy Batshuayi
61.3-0Edin Dzeko59.0-3Michy Batshuayi
63.4-0Sebastian Szymanski77.0-4Ismail Yuksek
88.3-0Joshua King
    Neman Grodno til 3. kvalifikationsrunde
26.07.2023Neman Grodno - Balzan FC   1-001.08.2023Balzan FC - Neman Grodno   0-0
54.1-0Pavel Savitskiy
    AEK Larnaca til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Torpedo Zhodino - AEK Larnaca   2-302.08.2023AEK Larnaca - Torpedo Zhodino   1-1
6.0-1Ádám Gyurcso, straffe90.1-0Pere Pons
16.0-2Ismael Casas90.1-1Valeri Gorbachik
40.0-3Imad Faraj
70.1-3Kirill Glushchenkov
73.2-3Emmanuel Ovono
    Gzira til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Gzira - F91 Dudelange   2-002.08.2023F91 Dudelange - Gzira   2-1
54.1-0Macula38.1-0Samir Hadji
60.Yahcaroo Roemer, F91 Dudelange84.2-0Samir Hadji
79.2-0Zachary Scerri87.2-1Wilkson
    Tobol til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023FC Basel - Tobol   1-303.08.2023Tobol - FC Basel   1-2
25.1-0Thierno Barry26.0-1Anton Kade
56.Thierno Barry, FC Basel32.0-2Jean-Kevin Augustin, straffe
57.1-1Serge Deble43.1-2Serges Deblé
62.1-2Ramazan Orazov
69.Ricardo Calafiori, FC Basel
711-3Islam Chesnokov
    Pyunik til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Kalmar FF - Pyunik   1-203.08.2023Pyunik - Kalmar FF   2-1
44.1-0Jacob Trenskow  75.1-0Artak Dashyan
55.1-1Luka Juricic77.2-0Hovhannes Harutyunyan
81.1-2Juan Bravo88.2-1Mileta Rajovic
    Spartak Trnava til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Auda - Spartak Trnava   1-103.08.2023Spartak Trnava - Auda   4-1
8.0-1Sebastian Kosa36.1-0Erik Daniel
35.Nicolas Gorosito, Spartak Trnava38.2-0Marco Djuricin
60.1-1Reginaldo Ramires45.3-0Lukas Stetina
75.4-0Roman Prochazka
88.4-1Manny Achol
    Santa Coloma til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Sutjeska - FC Santa Coloma   2-003.08.2023FC Santa Coloma - Sutjeska   3-0 (efs)
24.1-0Djordje Saletic35.1-0Mario Mourelo
73.2-0Vuk Strikovic71.2-0Marc Nierga
95.3-0Ivan Garrido
    Aktobe til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Torpedo Kutaisi - Aktobe   1-403.08.2023Aktobe - Torpedo Kutaisi   1-2
34.0-1Alibek Kasym31.1-0Maksim Samodorov
43.0-2Milos Raickovic58.1-1Giorgi Arabidze
73.0-3Maksim Samorodov66.1-2Irakli Bugridze
89.1-3Andrija Filipovic78.Nika Sandokhadze
90.1-4Andrija Filipovic
    Hapoel Be'er Sheva til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Hapoel Be'er Sheva - Panevezys   1-003.08.2023Panevezys - Hapoel Be'er Sheva   1-1
35.1-0Shay Elias53.0-1Miguel Vitor
79.1-1Noel Mbo
    Derry City til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Derry City - Kuopio PS   2-103.08.2023Kuopio PS - Derry City   3-3
45.0-1Axel Vidjeskog, straffe13.0-1Cian Cavanagh
69.1-1William Patching24.1-1Jasse Tuominen
79.2-1Cian Cavanagh44.2-1Saku Savolainen
55.2-2Sadou Diallo
58.3-2Saku Savolainen
69.3-3Michael Duffy
    Pogon til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Linfield - Pogon   2-503.08.2023Pogon - Linfield   3-2
14.0-1Kamil Grosicki, straffe16.0-1Jamie Mulgrew
40.0-2Joao Gamboa49.1-1Efthymios Koulouris
56.1-2Daniel Finlayson51.1-2Kyle McClean
63.1-3Mariusz Malec58.2-2Linus Wahlqvist
66.1-4Efthymios Koulouris75.3-2Vahan Bicakhchyan
80.2-4Ben Hall
90.2-5Mariusz Fornalczyk
    Sabah til 3. kvalifikationsrunde
26.07.2023Riga FS - Sabah   0-203.08.2023Sabah - Riga FS   2-1
22.0-1Bojan Letic34.Arturs Zjusins, Riga FS
56.0-2Davit Volkovi67.0-1Janus Ikaunieks
77.1-1Joy Mickels
90.2-1Emmanuel Apeh
    Vinder til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Osijek - Zalaegerszegi   1-003.08.2023Zalaegerszegi - Osijek   1-2
90.1-0Ramon Mierez9.0-1Selvmål, Bence Gergenyi
73.0-2Josip Spoljaric
82.1-2Eduvie Ikoba
    Levski Sofia til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Shkupi - Levski Sofia   0-203.08.2023Levski Sofia - Shkupi   1-0
31.0-1Welton90.1-0Marin Petkov
90.0-2Ronaldo Cesar
    Neftchi til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Zeljeznicar - Neftchi   2-203.08.2023Neftchi - Zeljeznicar   2-0
14.1-0Dzenan Haracic20.1-0Kenny Saeif
44.1-1Selvmål, Aleksandar Kosoric68.2-0Eddy Israfilov
45.2-1Joseph Amoah
90.2-2Rahman Hadzhiyev
    Omonia Nicosia til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Gabala - Omonia Nicosia   2-303.08.2023Omonia Nicosia - Gabala   4-1
4.1-0Ayoub Allach5.1-0Roman Bezus
45.1-1Roman Bezus30.2-0Roman Bezus, straffe
50.1-2Roman Bezus38.3-0Adam Lang
62.2-2Ayoub Allach56.3-1Ahmed Isaiah
82.2-3Roman Bezus59.4-1Willy Semedo
    Maccabi Tel Aviv til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Maccabi Tel Aviv - Petrocub   3-003.08.2023Petrocub - Maccabi Tel Aviv   0-2
13.1-0Dan Biton90.0-1Parfait Guiagon
63.2-0Eran Zahavi90.0-2Dor Peretz
90.3-0Dor Peretz
    Riga FC til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Kecskemeti - Riga FC   2-103.08.2023Riga FC - Kecskemeti   3-1 (efs)
52.1-0Soma Szuhodovszki, straffe8.0-1Levente Vago
85.2-0Gergo Palinkas62.1-1Ngonda Muzinga
86.2-1Anthony Contreras90.2-1Gauthier Mankenda
120.3-1Mouhamed El Bachir Ngom
    Rosenborg til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Crusaders - Rosenborg   2-203.08.2023Rosenborg - Crusaders   3-2 (efs)
11.1-0Philip Lowry34.1-0Jayden Nelson
30.1-1Carlo Holse  45.1-1Philip Lowry
42.1-2Ole Christian Saeter, straffe102.2-1Isak Thorvaldsson
74.2-2Selvmål, Erlend Dahl Reitan105.2-2Paul Heatley
105.Paul Heatley, Crusaders
108.3-2Leo Cornic
    Sepsi til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023CSKA Sofia - Sepsi   0-203.08.2023Sepsi - CSKA Sofia   4-0
68.0-1Mario Rondon19.1-0Cosmin Matei, straffe
81.0-2Roland Varga70.2-0Adnan Aganovic
90.3-0Roland Varga
90.4-0Isnik Alimi, straffe
90.Marcelino Carreazo, CSKA Sofia
    Bodø/Glimt til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Bodø/Glimt - Bohemians Prag   3-003.08.2023Bohemians Prag - Bodø/Glimt   2-4
44.1-0Albert Grønbæk  22.0-1Sondre Sørli
50.2-0Amahl Pellegrino26.1-1Jan Matousek
90.3-0Runar Espejord42.1-2Faris Moumbagna
55.2-2Antonin Krapka
78.2-3Albert Grønbæk  
87.2-4Adam Sørensen  
    PAOK til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023PAOK - Beitar Jerusalem   0-003.08.2023Beitar Jerusalem - PAOK   1-4
12.0-1Adi Gotlieb
40.Douglas Augusto, PAOK
45.0-2Brandon
45.1-2Fred Frifay
90.1-3Selvmål, Trazie Thomas
90.1-4Giannis Konstantelias
    Adana Demirspor til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023CFR Cluj - Adana Demirspor   1-103.08.2023Adana Demirspor - CFR Cluj   2-1
6.1-0Jefte Betancor43.1-0Babajide David
77.1-1Benjamin Stambouli63.Andrew Gravillon, Adana Demirspor
68.1-1Vasile Mogos, straffe
90.2-1Cherif Ndiaye
    Viktoria Plzen til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Viktoria Plzen - Drita   0-003.08.2023Drita - Viktoria Plzen   1-2
76.0-1Rafiu Durosinmi
90.1-1Blerim Krasniqi
90.Blerim Krasniqi, Drita
90.1-2Erik Jirka, straffe
    Twente til 3. kvalifikationsrunde. Taber til Europa Conference League 2. kvalifikationsrunde mester
27.07.2023Twente - Hammarby   1-003.08.2023Hammarby - Twente   1-1 (efs)
53.1-0Sem Steijn38.1-0Jusef Erabi
115.1-1Sem Steijn
    Besiktas til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Besiktas - KF Tirana   3-103.08.2023KF Tirana - Besiktas   0-2
21.1-0Onur Bulet57.0-1Daniel Amartey
42.2-0Jackson Muleka67.Arthur Masuaku
83.2-1Kaina75.0-2Vincent Aboubakar
903-1Semih Kilicsoy
    FCSB til 3. kvalifikationsrunde
26.07.2023CSKA 1948 - FCSB   0-103.08.2023FCSB - CSKA 1948   3-2
28.0-1Florinel Coman27.1-0Damjan Djokovic
49.1-1Pedrinho
68.1-2Reyan Daskalov
82.2-2Damjan Djokovic
90.3-2Octavian Popescu
    Debrecen til 3. kvalifikationsrunde (vandt 3-1 på straffe)
27.07.2023Alashkert - Debrecen   0-103.08.2023Debrecen - Alashkert   1-2
50.0-1Stefan Loncar18.0-1Vitali Ustinov
67.0-2Mimito Biai
76.1-2Balázs Dzsudzsák
87.Levan Kutalia, Alashkert
    Aris Thessaloniki til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Ararat-Armenia - Aris Thessaloniki   1-103.08.2023Aris Thessaloniki - Ararat-Armenia   1-0
11.1-0Wilfried Eza80.1-0Fabiano Leismann
20.1-1Luis Palma
    Hibernian til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Inter Club d'Escaldes - Hibernian   2-103.08.2023Hibernian - Inter Club d'Escaldes   6-1
15.1-0Adrian Gallego10.1-0Martin Boyle
71.2-0Jean Luc Assoubre22.2-0Martin Boyle
90.2-1Joe Newell29.3-0Christian Doidge
48.4-0Josh Campbell
61.5-0Josh Campbell
65.6-0Thody Elie Youan
83.6-1Angel De la Torre
    Legia Warszawa til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023FC Ordabasy - Legia Warszawa   2-203.08.2023Legia Warszawa - FC Ordabasy   3-2
13.1-0Usevalad Sadovski18.1-0Pawel Wszolek
48.2-0Pape Mbodj42.2-0Yuri Ribeiro
63.2-1Tomas Pekhart57.2-1Vsevolod Sadovskiy
86.2-2Blaz Kramer71.3-1Tomas Pekhart
84.3-2Sergiy Malyi
    APOEL til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023APOEL - SD Vojvodina   2-103.08.2023SD Vojvodina - APOEL   1-2
32.1-0Giorgi Kvilitaia27.0-1Kingsley Sarfo
56.1-1Dejan Zukic37.1-1Dejan Zukic
65.2-1Lasha Dvali74.1-2Georgios Efrem, straffe
    FC Luzern til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Djurgården - FC Luzern   1-203.08.2023FC Luzern - Djurgården   1-1
5.1-0Jesper Löfgren27.1-0Marco Burch
29.1-1Kemal Ademi45.1-1Joel Asoro
82.1-2Jakub Kadak
    Maribor til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Differdange - Maribor   1-103.08.2023Maribor - Differdange   4-3 (efs)
25.1-0Erico5.1-0Marco Kolar
90.1-1Arnel Jakupovic27.1-1Erico, straffe
42.1-2Guillaume Trani
46.1-3Guillaume Trani
62.2-3Jan Repas
82.3-3Ivan Brnic
120.4-3 Josip Ilicic
    Dila til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Vorskla Poltava - Dila   2-103.08.2023Dila - Vorskla Poltava   3-1
57.0-1Mykola Kovtalyuk45.1-0Otar Parulava
73.1-1Felipe Rodrigues71.2-0Mykola Kovtalyuk
90.2-1Ibrahim Kane74.2-1Ruslan Stepanyuk
86.3-1Thierry Gale
    KA Akureyri til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023KA Akureyri - Dundalk   3-103.08.2023Dundalk - KA Akureyri   2-2
28.1-0Bjarni Adalsteinsson14.0-1Joan Simun Edmundsson
32.1-1Daniel Kelly33.1-1John Martin
37.2-1Sveinn Hauksson81.1-2Hallgrimur Mar Steingrimsson, straffe
45.3-1Sveinn Hauksson89.2-2Gregory Sloggett
    B36 til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023B36 - Haverfordwest County   2-103.08.2023Haverfordwest County - B36   1-1 (efs)
11.1-0Hannes Agnarsson66.1-0Ben Fawcett
60.2-0Andreas Johansen100.1-1Jann Benjaminsen, straffe
80.2-1Martell Taylor-Crossdale
    Celje til 3. kvalifikationsrunde (vandt 3-2 på straffe)
27.07.2023NK Celje - Vitoria Guimaraes   3-403.08.2023Vitoria Guimaraes - NK Celje   0-1 (efs)
1.1-0Luka Bobicanec65.0-1Gregor Bajde
25.1-1Jota Silva
35.1-2Andre Silva
59.2-2Aljosa Matko
70.2-3Andre Amaro
80.2-4Goncalo Nogueira
90.3-4Edmilson Filho
    Gent til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Gent - MSK Zilina   5-103.08.2023MSK Zilina - Gent   2-5
23.1-0Gift Orban30.0-1Andrew Hjulsager  
55.2-0Julien De Sart62.0-2Hugo Cuypers
67.3-0Hugo Cuypers66.1-2Adrian Kapralik
73.Dominik Javorcek, MSK Zilina70.1-3Tarik Tissoudali
76.4-0Tsuyoshi Watanabe72.1-4Pieter Gerkens
79.4-1Adrian Kapralik77.2-4Krisztian Bari
85.5-1Hugo Cuypers89.2-5Hugo Cuypers
    Rijeka til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Dukagjini - Rijeka   0-103.08.2023Rijeka - Dukagjini   6-1
30.0-1Niko Jankovic27.1-0Marco Pasalic
62.Altin Merlaku, Dukagjini39.2-0Franjo Ivanovic
89.Armend Dallku, Dukagjini42.2-1Iljasa Zulfiu
45.3-1Franjo Ivanovic
64.4-1Bruno Goda
81.5-1Nais Djouahra
90.6-1Franjo Ivanovic
    Austria Wien til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Austria Wien - Borac Banja Luka   1-003.08.2023Borac Banja Luka - Austria Wien   1-2
90.1-0Haris Tabakovic49.1-0Jose Cortes
53.1-1Andreas Gruber
65.1-2Manuel Polster
    Lech til 3. kvalifikationsrunde
27.07.2023Lech - Kauno Zalgiris   3-103.08.2023Kauno Zalgiris - Lech   1-2
11.1-0Dino Hotic14.0-1Filip Marchwinski
41.2-0Antonio Milic90.0-2Adriel Ba Loua
45.3-0Radoslaw Murawski90.1-2Karolis Uzela
57.3-1Anton Fase
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsunde
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A 
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler 
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvaifikationslrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H 
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2022/2023
  Øvrige år