Tirsdag 28. maj 2024 kl. 07:01
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2022/2023
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
    FC Midtjylland til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Omonia Nicosia - FC Midtjylland   1-017.08.2023FC Midtjylland - Omonia Nicosia   5-1
38.1-0Roman Bezus25.Ioannis Kousoulos, Omonia Nicosia
27.1-0Gue-Sung Cho
31.1-1Andronikos Kakoullis
43.2-1Dju Franculino
45.3-1Dju Franculino
64.4-1Dju Franculino
80.5-1Armin Gigovic
    FC Nordsjælland til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023FCSB - FC Nordsjælland   0-017.08.2023FC Nordsjælland - FCSB   2-0
59.Adamo Nagalo, FC Nordsjælland43.1-0Marcus Ingvartsen, straffe
62.Vlad Chiriches, FCSB
85.2-0Marcus Ingvartsen, straffe
    Maccabi Tel Aviv til 4. kvalifikationsrunde
09.08.2023AEK Larnaca - Maccabi Tel Aviv   1-117.08.2023Maccabi Tel Aviv - AEK Larnaca   1-0
64.0-1Yonatan Cohen86.1-0Eran Zahavi, straffe
80.1-1Imad Faraj
    Gent til 4. kvalifikationsrunde
09.08.2023Gent - Pogon   5-017.08.2023Pogon - Gent   2-1
13.1-0Gift Orban79.1-0Efthimios Koulouris
35.2-0Gift Orban86.2-0Efthimios Koulouris
40.3-0Hugo Cuypers90.2-1Hugo Cuypers
45.4-0Hugo Cuypers
64.5-0Gift Orban
    Club Brugge til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Club Brugge - KA Akureyri   5-117.08.2023KA Akureyri - Club Brugge   1-5
10.1-0Jorne Spileers7.0-1Dedryck Boyata
40.2-0Hans Vanaken45.0-2Michal Skoras
41.3-0Andreas Skov Olsen  57.0-3Roman Yaremchuk
45.4-0Thiago Rodrigues, straffe59.1-3Pætur Petersen
60.4-1Harley Willard65.1-4Roman Yaremchuk
77.5-1Roman Yaremchuk75.1-5Roman Yaremchuk
90.Joan Simun Edmundsson, KA Akureyri
    Fenerbahce til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Fenerbahce - Maribor   3-117.08.2023Maribor - Fenerbahce   0-3
58.1-0Rodrigo Becao17.0-1Irfan Kahveci
62.2-0Irfan Kahveci77.0-2Sebastian Szymanski
72.2-1Mark Strajnar79.0-3Dusan Tadic
90.3-1Dusan Tadic, straffe
    Tobol til 4. kvalifikationsrunde (vandt 6-5 på straffe)
10.08.2023Tobol - Derry City   1-017.08.2023Derry City - Tobol   1-0
65.1-0Roman Asrankulov15.1-0William Patching, straffe
    Bodø/Glimt til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Bodø/Glimt - Pyunik   3-017.08.2023Pyunik - Bodø/Glimt   0-3
6.1-0Albert Grønbæk  43.0-1Amahl Pellegrino, straffe
31.2-0Faris Moumbagna49.0-2Patrick Berg
56.3-0Amahl Pellegrino54.0-3Tobias Gulliksen
    Partizan Beograd til 4. kvalifikationsrunde (vandt 5-4 på straffe)
10.08.2023Sabah - Partizan Beograd   2-017.08.2023Partizan Beograd - Sabah   2-0
70.1-0Bojan Letic30.1-0Saldanha
74.2-0Aleksei Isayev58.2-0Bebras Natcho
116.Kristijan Belic, Partizan Beograd
    APOEL til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Dila - APOEL   0-217.08.2023APOEL - Dila   1-0
45.0-1Jose Angel Crespo48.1-0Dieumerci Ndongala
64.0-2Georgios Efrem
87.Alef, Dila
    AZ til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023FC Santa Coloma - AZ   0-117.08.2023AZ - FC Santa Coloma   2-0
75.0-1Djordje Mihailovic41.1-0Ruben van Bommel
78.2-0Mayckel Lahdo
    Legia Warszawa til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Legia Warszawa - Austria Wien   1-217.08.2023Austria Wien - Legia Warszawa   3-5
11.0-1Muharem Huskovic39.0-1Juergen Elitim
56.0-2Muharem Huskovic45.0-2Marc Gual
87.1-2Ernest Muci59.0-3Tomas Pekhart
69.1-3Andreas Gruber
83.2-3Andreas Gruber
87.2-4Maciej Rosolek
89.Aleksandar Jukic, Austria Wien
90.3-4Reinhold Ranftl
90.3-5Ernest Muci
    Besiktas til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Neftchi - Besiktas   1-317.08.2023Besiktas - Neftchi   2-1
14.0-1Vincent Aboubakar36.0-1Emin Makhmudov
23.0-2Jackson Muleka57.1-1Vincent Aboubakar
62.0-3Salih Ucan71.2-1Jackson Muleka
79.1-3Keelan Lebon
    Viktoria Plzen til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Viktoria Plzen - Gzira   4-017.08.2023Gzira - Viktoria Plzen   0-2
10.1-0Pavel Bucha47.0-1Ibrahim Traore
23.2-0Rafiu Durosinmi70.0-2Adam Vlkanova
73.3-0Pavel Sulc
90.4-0Jan Kopic
    Hearts til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Rosenborg - Hearts   2-117.08.2023Hearts - Rosenborg   3-1
15.1-0Emil Frederiksen  6.0-1Isak Snaer Thorvaldsson
45.2-0Jayden Nelson13.1-1Lawrence Shankland
79.2-1Lawrence Shankland50.2-1Cameron Devlin
90.3-1Cameron Devlin
    Aktobe til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Sepsi - Aktobe   1-117.08.2023Aktobe - Sepsi   0-1
65.0-1Elder Santana66.0-1Nicolae Paun
89.1-1Roland Varga
    Levski Sofia til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Hapoel Be'er Sheva - Levski Sofia   0-017.08.2023Levski Sofia - Hapoel Be'er Sheva   2-1
15.1-0Welton
79.1-1Yoni Stoyanov
90.2-1Ronaldo Cesar
    Adana Demirspor til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Adana Demirspor - Osijek   5-117.08.2023Osijek - Adana Demirspor   3-2
3.1-0Jonas Svensson31.0-1Yusuf Sari
16.2-0Yusuf Sari43.1-1Darko Nejasmic
52.3-0Cherif Ndiaye59.2-1Mijo Caktas
67.4-0Cherif Ndiaye, straffe82.3-1Sime Grzan, straffe
73.4-1Sime Grzan, straffe90.3-2Yusuf Erdogan
88.5-1Yusuf Erdogan
    Brann til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Arouca - Brann   2-117.08.2023Brann - Arouca   3-1
23.1-0Rafa Mujica6.1-0Felix Horn Myhre
74.2-0Cristo Gonzalez42.2-0Fredrik Knudsen
80.2-1Magnus Warming  45.3-0Bård Finne
57.3-1Morlaye Sylla
90.Nino Galovic, Arouca
    Rijeka til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023B36 - Rijeka   1-317.08.2023Rijeka - B36   2-0
33.1-0Hannes Agnarsson14.1-0Marco Pasalic
41.1-1Niko Jankovic, straffe82.2-0Alen Grgic
48.1-2Bruno Goda
88.1-3Stjepan Radeljic
    NK Celje til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023NK Celje - Neman Grodno   1-017.08.2023Neman Grodno - NK Celje   1-4
69.1-0Chukwubuikem Ikwuemesi21.0-1Luka Bobicanec
35.0-2Julien Lamy
55.0-3Luka Bobicanec
67.0-4Julien Lamy
82.1-4Alimardon Shukurov
    Spartak Trnava til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Lech - Spartak Trnava   2-117.08.2023Spartak Trnava - Lech   3-1
46.1-0Filip Marchwinski37.1-0Kelvin Ofori
63.2-0Kristoffer Velde50.2-0Erik Daniel
87.2-1Lukas Stetina63.2-1Kristoffer Velde
74.3-1Lukas Stetina
    Twente til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Twente - Riga FC   2-017.08.2023Riga FC - Twente   0-3
11.1-0Alfons Sampsted57.0-1Daan Rots
67.2-0Daan Rots90.0-2Gijs Besselink
90.0-3Naci Unuvar
    Dinamo Kiev til 4. kvalifikationsrunde (vandt 6-5 på straffe)
10.08.2023Aris Thessaloniki - Dinamo Kiev   1-017.08.2023Dinamo Kiev - Aris Thessaloniki   2-1 (efs)
69.1-0Luis Palma, straffe39.0-1Neven Djurasek
45.1-1Nazar Voloshyn
85.2-1Alexander Karavaev
106.Domagoj Pavicic, Aris Thessaloniki
    Hibernian til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Hibernian - FC Luzern   3-117.08.2023FC Luzern - Hibernian   2-2
46.1-0Joe Newell10.0-1Thody Elie Youan
56.1-1Ismajl Beka16.1-1Jakub Kadak
72.2-1Dylan Vente67.2-1Kemal Ademi
90.3-1Jordan Obita73.2-2Martin Boyle
    PAOK til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Hajduk Split - PAOK   0-017.08.2023PAOK - Hajduk Split   3-0
12.1-0Stefan Schwab, straffe
79.2-0Andrija Zivkovic
85.3-0Andrija Zivkovic
    Rapid Wien til 4. kvalifikationsrunde
10.08.2023Rapid Wien - Debrecen   0-017.08.2023Debrecen - Rapid Wien   0-5
15.0-1Matthias Seidl
43.0-2Selvmål, Oleksandr Romanchuk
52.0-3Marco Gruell
72.0-4Guido Burgstaller
90.0-5Selvmål, Nimrod Baranyai
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsunde
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A 
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler 
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvaifikationslrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H 
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2022/2023
  Øvrige år