Lørdag 13. juli 2024 kl. 06:25
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2023/2024
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
    FC Nordsjælland til Gruppespil
24.08.2023FC Nordsjælland - Partizan Beograd   5-031.08.2023Partizan Beograd - FC Nordsjælland   0-1
11.1-0Martin Frese30.0-1Ibrahim Osman
43.2-0Marcus Ingvartsen, straffe83.Nemanja Nikolic, Partizan Beograd
68.3-0Marcus Ingvartsen, straffe
73.4-0Oliver Villadsen
88.5-0Selvmål, Mihajlo Ilic
    Legia Warszawa til Gruppespil (vandt 6-5 på straffe)
24.08.2023FC Midtjylland - Legia Warszawa   3-331.08.2023Legia Warszawa - FC Midtjylland   1-1 (efs)
16.1-0Juninho53.1-0Tomas Pekhart
26.1-1Marc Gual71.1-1Paulinho
34.2-1Franculino
64.2-2Bartosz Slisz
71.3-2Franculino
86.3-3Blaz Kramer
    Aston Villa til Gruppespil
23.08.2023Hibernian - Aston Villa   0-531.08.2023Aston Villa - Hibernian   3-0
17.0-1Ollie Watkins11.1-0Jhon Duran
33.0-2Ollie Watkins34.2-0Leon Bailey
42.0-3Leon Bailey61.3-0Matty Cash
51.0-4Ollie Watkins
74.0-5Douglas Luiz, straffe
    Spartak Trnava til Gruppespil
23.08.2023Spartak Trnava - Dnipro-1   1-131.08.2023Dnipro1 - Spartak Trnava   1-2 (efs)
5.Eduard Sarapiy, Dnipro-13.0-1Erik Daniel
55.1-0Kelvin Ofori61,1-1Selvmål, Nicolas Gorosito
67.1-1Oleksandr Pikhalyonok99.Ruslan Babenko, Dnipro-1
89.Igor Kogut, Dnipro-1106.1-2Martin Bukata
108.Oleg Gorin, Dnipro-1
    Viktoria Plzen til Gruppespil
24.08.2023Tobol - Viktoria Plzen   1-231.08.2023Viktoria Plzen - Tobol   3-0
73.0-1Cadu32.1-0Tomas Chory
90.0-2Lukas Kalvach59.2-0Rafiu Durosinmi
90.1-2Serges Deble, straffe90.3-0Ibrahim Traore
    Fenerbahce til Gruppespil
24.08.2023Fenerbahce - Twente   5-131.08.2023Twente - Fenerbahce   0-1
20.0-1Manfred Ugalde72.0-1Edin Czeko
33.1-1Jayden Oosterwolde
41.Youri Regeer
60.2-1Sebastian Szymanski
63.3-1Irfan Kahveci
74.4-1Irfan Kahveci
90.5-1Dusan Tadic, straffe
    Besiktas til Gruppespil
24.08.2023Dinamo Kiev - Besiktas   2-331.08.2023Besiktas - Dinamo Kiev   1-0
40.0-1Vincent Aboubakar, straffe52.1-0Vincent Aboubakar
60.1-1Mykola Shaparenko
64.1-2Omar Colley
66.2-2Nazar Voloshyn
90.2-3Bakhtiyor Zaynutdinov
    Frankfurt til Gruppespil
24.08.2023Levski Sofia - Frankfurt   1-131.08.2023Frankfurt - Levski Sofia   2-0
6.0-1Randal Muani79.1-0Jessic Ngankam
90.1-1Hassimi Fadiga86.2-0Ellyes Skhiri
    Maccabi Tel Aviv til Gruppespil
24.08.2023Maccabi Tel Aviv - NK Celje   4-131.08.2023NK Celje - Maccabi Tel Aviv   1-1
22.1-0Eran Zahavi, straffe12.1-0Aljosa Matko
29.1-1Gregor Bajde49.1-1Gabi Kanichowsky
51.2-1Eran Zahavi
72.3-1Eran Zahavi
90.4-1Dor Turgeman
90.Klemen Nmannic, NK Celje
    Fiorentina til Gruppespil
24.08.2023Rapid Wien - Fiorentina   1-031.08.2023Fiorentina - Rapid Wien   2-0
35.1-0Marco Grull, straffe59.1-0Nicolas Gonzalez
90.2-0Nicolas Gonzalez, straffe
    Bodø/Glimt til Gruppespil
24.08.2023Sepsi - Bodø/Glimt   2-231.08.2023Bodø/Glimt - Sepsi   3-2 (efs)
19.0-1Faris Moumbagna24.1-0Sondre Sorli
48.1-1Isnik Alimi, straffe29.2-0Amahl Pellegrino
69.1-2Patrick Berg42.2-1Isnik Alimi
812-2Cosmin Matei46.2-2Roland Varga
100.3-2Amahl Pellegrino
    Genk til Gruppespil (vandt 5-4 på straffe)
24.08.2023Genk - Adana Demirspor   2-131.08.2023Adana Demirspor - Genk   1-0 (efs)
47.0-1Emre Akbaba45.1-0Cherif Ndiaye
77.1-1Toluwalase Arokodare
90.2-1Daniel Munoz
    Gent til Gruppespil
24.08.2023Gent - APOEL   2-031.08.2023APOEL - Gent   1-2
77.1-0Malick Fofana29.0-1Matisse Samoise
90.2-0Hyun-Seok Hong79.0-2Tarik Tissoudali
90.1-2Selvmål, Davy Roef
    Lille til Gruppespil
24.08.2023Lille - Rijeka   2-131.08.2023Rijeka - Lille   1-1 (efs)
24.0-1Marco Pasalic58.1-0Ivan Smolcic
43.1-1Edon Zhegrova109.1-1Jonathan David
89.2-1Leny Yoro
    Club Brugge til Gruppespil
24.08.2023Osasuna - Club Brugge   1-231.08.2023Club Brugge - Osasuna   2-2
50.0-1Andreas Skov Olsen  27.0-1Johan Mojica
78.1-1Chimy Avila53.0-2Ante Budimir
80.1-2Maxim De Cuyper73.1-2Igor Thiago
76.2-2Andreas Skov Olsen  
    AZ til Gruppespil (vandt 6-5 på straffe)
24.08.2023AZ - Brann   1-131.08.2023Brann - AZ   3-3 (efs)
59.0-1Niklas Castro12.0-1Mayckel Lahdo
71.1-1Pantelis Chatzidiakos29.0-2Sven Mijnana
45.1-2Fredrik Knudsen
50.1-3Ruben van Bommel
66.2-3Joachim Soltvedt
82.3-3Japhet Larsen  
120.Felix Myhre, Brann
    PAOK til Gruppespil
24.08.2023Hearts - PAOK   1-231.08.2023PAOK - Hearts   4-0
9.1-0Lawrence Shankland, straffe16.1-0Taison
12.1-1Stefan Schwab, straffe23.2-0Brandon Thomas
75.1-2Andrija Zivkovic57.3-0Giannis Konstantelias
71.4-0Taison
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsunde
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A 
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler 
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvaifikationslrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H 
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2022/2023
  2024/2025
  Øvrige år