Søndag 14. juli 2024 kl. 18:21
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2023/2024
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE MESTER
1. KAMP2.KAMP
    Astana til Gruppespil
24.08.2023Astana - FK Partisani   1-031.08.2023FK Partisani - Astana   1-1
41.1-0Stjepan Loncar25.1-0Archange Bintsouka
46.1-1Marin Tomasov
    Ferencvaros til Gruppespil
24.08.2023Zalgiris - Ferencvaros   0-431.08.2023Ferencvaros - Zalgiris   3-0
17.0-1Adama Traore4.1-0Adama Traore
63.Nicolas Gorobsov, Zalgiris42.2-0Barnabas Varga, straffe
65.0-2Barnabas Varga48.3-0Adama Traore
75.0-3Aleksandar Pesic
84.0-4Adama Traore
    Helsinki JK til Gruppespil
24.08.2023Farul Constanta - Helsinki JK   2-131.08.2023Helsinki JK - Farul Constanta   2-0
50.0-1Joona Toivio20.1-0Bojan Radulovic
58.1-1Rivaldinho70.2-0Bojan Radulovic
82.2-1Mihai Popescu
    Breidablik til Gruppespil
24.08.2023FC Struga - Breidablik   0-131.08.2023Breidablik - FC Struga   1-0
35.0-1Hoskuldur Gunnlaugsson3.1-0Viktor Einarsson
90.Vangjel Zgurom FC Struga
    Ballkani til Gruppespil
24.08.2023Ballkani - BATE   4-131.08.2023BATE - Ballkani   1-0
10.1-0Denis Laptev30.1-0Artem Kontsevoy
31.1-1Bajram Jashanica
58.2-1Bleart Tolaj
66.3-1Bleart Tolaj
89.4-1Armend Thaqi
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsunde
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A 
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler 
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvaifikationslrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H 
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2022/2023
  2024/2025
  Øvrige år