Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 5. juli 2022 kl. 01:45
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP
ESBJERG
TURNERINGER
  2019/2020 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrunde (ikke-mester)Shakhtyor Soligorsk, Hviderusland0 - 00 - 2
  2014/2015 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  2. kvalifikationsrundeKairat Almaty, Kasakhstan1 - 01 - 1
  3. kvalifikationsrundeRuch Chorzow, Polen2 - 20 - 0
  2013/2014 EUROPA LEAGUEHJEMMEUDE
  4. kvalifikationsrundeSt. Etienne, Frankrig4 - 31 - 0
  GruppespilElfsborg, Sverige1 - 02 - 1
  GruppespilFC Salzburg, Østrig1 - 20 - 3
  GruppespilStandard Liíge, Belgien2 - 12 - 1
  SekstendedelsfinalerFiorentina, Italien1 - 31 - 1
  2005/2006 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. kvalifikationsrundeFlora, Estland1 - 26 - 0
  2. kvalifikationsrundeTromsø, Norge0 - 11 - 0
  2003/2004 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  KvalifikationsrundeFC Santa Coloma, Andorra5 - 04 - 1
  1. rundeSpartak Moskva, Rusland1 - 10 - 2
  1980/1981 MESTERHOLDHJEMMEUDE
  1. rundeHalmstad, Sverige3 - 20 - 0
  2. rundeSpartak Moskva, Sovjetunionen2 - 00 - 3
  1979/1980 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeZbrojovka Brno, Czekoslovakiet1 - 10 - 6
  1978/1979 UEFA-CUPHJEMMEUDE
  1. rundeStart, Norge1 - 00 - 0
  2. rundePS Kuopio, Finland4 - 12 - 0
  3. rundeHertha Berlin, Tyskland2 - 10 - 4
  1976/1977 POKALVINDEREHJEMMEUDE
  1. rundeBohemians, Irland0 - 11 - 2
  1966/1967 MESTERHOLDHJEMMEUDE
  1. rundeDukla Prag, Czekoslovakiet0 - 20 - 4
  1964/1965 POKALVINDEREHJEMMEUDE
  1. rundeCardiff City, Wales0 - 00 - 1
  1963/1964 MESTERHOLDHJEMMEUDE
  1. rundePSV Eindhoven, Holland3 - 41 - 7
  1962/1963 MESTERHOLDHJEMMEUDE
  1. rundeLinfield, Nordirland0 - 02 - 1
  2. rundeDukla Prag, Czekoslovakiet0 - 00 - 5
OVERSIGT
  Alle klubber
  AB  Ikast
  AC Horsens  KB
  AGF  KBU
  B93  Køge
  B1901  Lyngby
  B1903  Næstved
  B1909  OB
  B1913  Randers FC
  Brøndby  Randers Freja
  Esbjerg  Silkeborg
  FC København  Stævnet
  FC Midtjylland  Stævnet Odense
  FC Nordsjælland  SønderjyskE
  Frem  Vanløse
  Fremad Amager  Vejle
  Herfølge  Viborg
  Holbæk  AaB
  Hvidovre