Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 6. juli 2022 kl. 22:37
WWW.HASLUND.INFO
 
VM 1930
INDLEDENDE RUNDE
GRUPPE 2
STILLING OG RESULTATER
HOLDKVUTFI+/-P
Jugoslavien220061+54
Brasilien210152+32
Bolivia200208-80
Jugoslavien til semifinaler

KAMPFACTS
HOLDDATO OG STED
Jugoslavien - Brasilien14. juli 1930 p� Parque Central i Montevideo
RESULTATTILSKUERE
2-1 (2-0)24.059
M�LSCOREREDOMMER
21.1-0Aleksandar TirnanicAnibal Tejada, Uruguay
30.2-0Ivica Bek
62.2-1Preguinho
JUGOSLAVIENBRASILIEN
Milovan Jaksic
Dragan Mihajlovic
Milutin Ivkovic
Ljubisa Stefanovic
Milorad Arsenijevic
Momcilo Djokic
Aleksandar Tirnanic (21)
Blagoje Marjanovic
Branislav Sekulic
Djordje Vujadinovic
Ivica Bek (30)
Joel
Brilhante
Italia
Fausto
Fernando
Hermogones
Araken
Nilo
Poly
Preguinho (62)
Teophilo
HOLDDATO OG STED
Jugoslavien - Bolivia17. juli 1930 p� Parque Central i Montevideo
RESULTATTILSKUERE
4-0 (0-0)18.306
M�LSCOREREDOMMER
60.1-0Ivica BekFrancisco Matteucci, Uruguay
65.2-0Blagoje Marjanovic
67.3-0Ivica Bek
85.4-0Djordje Vujadinovic
JUGOSLAVIENBOLIVIA
Milovan Jaksic
Dragan Mihajlovic
Milutin Ivkovic
Ljubisa Stefanovic
Milorad Arsenijevic
Momcilo Djokic
Aleksandar Tirnanic
Blagoje Marjanovic (65)
Djordje Vujadinovic (85)
Dragutin Najdanovic
Ivica Bek (60,67)
Jesus Bermudez
Casiano Chavarria
Segundo Durandal
Diogenes Lara
Jorge Argote
Jorge Balderrama
Gumercindo Gomez
Jos� Bustamante
Mario Alborta
Rafael Mendez
Ren� Fernandez
HOLDDATO OG STED
Brasilien - Bolivia20. juli 1930 p� Centenario i Montevideo
RESULTATTILSKUERE
4-0 (1-0)24.466
M�LSCOREREDOMMER
37.1-0ModeratoThomas Balvay, Frankrig
67.2-0Preguinho
73.3-0Moderato
83.4-0Preguinho
JUGOSLAVIENBOLIVIA
Velloso
Italia
Z� Luiz
Fausto
Fernando
Hermogones
Benedicto
Carvalho Leite
Moderato (37,73)
Preguinho (67,83)
Russinho
Jesus Bermudez
Casiano Chavarria
Segundo Durandal
Diogenes Lara
Jorge Balderrama
Renato Sainz
Eduardo Reyes Ortiz
Jos� Bustamante
Mario Alborta
Rafael Mendez
Ren� Fernandez
  VM 1930
  Slutplacering
  Turneringsprogram

SPILLERTRUPPER
  Argentina  Mexico
  Belgien  Paraguay
  Bolivia  Peru
  Brasilien  Rum�nien
  Chile  Uruguay
  Frankrig  USA
  Jugoslavien

RESULTATER
  Gruppe 1
  Gruppe 2
  Gruppe 3
  Gruppe 4
  Semifinale
  Finale

  M�lscorere
  Tr�nere