Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 6. juli 2022 kl. 22:33
WWW.HASLUND.INFO
 
VM 1930
INDLEDENDE RUNDE
GRUPPE 3
STILLING OG RESULTATER
HOLDKVUTFI+/-P
Uruguay220050+54
Rum�nien210135-22
Peru200214-30
Uruguay til semifinaler

KAMPFACTS
HOLDDATO OG STED
Rum�nien - Peru14. juli 1930 p� Estadio Pocitas i Montevideo
RESULTATTILSKUERE
3-1 (1-0)2.549
M�LSCOREREDOMMER
1.1-0Adalbert DesuAlberto Warnken, Chile
75.1-1Luis Souza
79.2-1Constantin Stanciu
89.3-1Nicolae Kovacs
RUM�NIENPERU
Ion Lapusneanu
Rudolf B�rger
Adalbert Steiner
Alfred Eisenbeisser
Emerich Vogl
Ladislau Raffinsky
Nicolae Kovacs (89)
Adalbert Desu (1)
Rudolf Wetzer
Constantin Stanciu (79)
Stefan Barbu
Juan Valdivieso
Mario De Las Casas
Alberto Soria
Placido Galindo
Domingo Garcia
Alberto Denegri
Julio Lores
Alejandro Villanueva
Jos� Maria Lavalle
Demetrio Neyra
Luis Souza (75)
HOLDDATO OG STED
Uruguay - Peru18. juli 1930 p� Centenario i Montevideo
RESULTATTILSKUERE
1-0 (0-0)57.735
M�LSCOREREDOMMER
60.1-0Hector CastroJean Langenus, Belgien
URUGUAYPERU
Enrique Ballestrero; Domingo Tejera
Jos� Nasazzi
Jos� Andrade
Lorenzo Fernandez
Alvaro Gestido
Santos Urdinaran
Hector Castro (60)
Pedro Petrone
Pedro Cea
Victoriano Iriarte
Jorge Pardon; Mario De Las Casas
Antonio Maquilon
Placido Galindo
Alberto Denegri
Eduardo Astengo
Julio Lores
Alejandro Villanueva
Jos� Maria Lavalle
Demetrio Neyra
Luis Souza
HOLDDATO OG STED
Uruguay - Rum�nien21. juli 1930 p� Centenario i Montevideo
RESULTATTILSKUERE
4-0 (4-0)70.022
M�LSCOREREDOMMER
7.1-0Pablo DoradoGilberto Rego, Brasilien
24.2-0Hector Scarone
30.3-0Juan Anselmo
35.4-0Pedro Cea
URUGUAYRUM�NIEN
Enrique Ballestrero
Ernesto Mascheroni
Jos� Nasazzi
Jos� Andrade
Lorenzo Fernandez
Alvaro Gestido
Pablo Dorado (7)
Hector Scarone (24)
Juan Anselmo (30)
Pedro Cea (35)
Victoriano Iriarte
Ion Lapusneanu
Rudolf B�rger
Iosif Czako
Alfred Eisenbeisser
Emerich Vogl
Corneliu Robe
Nicolae Kovacs
Adalbert Desu
Rudolf Wetzer
Ladislau Raffinsky
Stefan Barbu
  VM 1930
  Slutplacering
  Turneringsprogram

SPILLERTRUPPER
  Argentina  Mexico
  Belgien  Paraguay
  Bolivia  Peru
  Brasilien  Rum�nien
  Chile  Uruguay
  Frankrig  USA
  Jugoslavien

RESULTATER
  Gruppe 1
  Gruppe 2
  Gruppe 3
  Gruppe 4
  Semifinale
  Finale

  M�lscorere
  Tr�nere