Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 9. august 2022 kl. 03:00
WWW.HASLUND.INFO
 
VM 1998
DELTAGEROVERSIGT
OVERSIGT
  EUROPA
  AlbanienNummer 6 i gruppe 9
  ArmenienNummer 4 i gruppe 9
 AserbajdsjanNummer 5 i gruppe 3
BelgienNummer 2 i gruppe 7
Playoff mod Irland
 BosnienNummer 4 i gruppe 1
BulgarienNummer 1 i gruppe 5
 CypernNummer 4 i gruppe 5
DanmarkNummer 1 i gruppe 1
EnglandNummer 1 i gruppe 2
 EstlandNummer 5 i gruppe 4
 FinlandNummer 3 i gruppe 3
FrankrigAutomatisk kvalificeret som v�rtsland
 F�r�erneNummer 5 i gruppe 6
 GeorgienNummer 4 i gruppe 2
 Gr�kenlandNummer 3 i gruppe 1
HollandNummer 1 i gruppe 7
 HvideruslandNummer 6 i gruppe 4
IrlandNummer 2 i gruppe 8
Playoff mod Jugoslavien
 IslandNummer 5 i gruppe 8
 IsraelNummer 3 i gruppe 5
ItalienNummer 2 i gruppe 2
Playoff mod Rusland
JugoslavienNummer 2 i gruppe 6
Playoff mod Ungarn
KroatienNummer 2 i gruppe 1
Playoff mod Ukraine
 LetlandNummer 4 i gruppe 4
 LiechtensteinNummer 6 i gruppe 8
 LitauenNummer 3 i gruppe 8
 LuxembourgNummer 5 i gruppe 5
 MakedonienNummer 4 i gruppe 8
 MaltaNummer 6 i gruppe 6
 MoldovaNummer 5 i gruppe 2
 NordirlandNummer 5 i gruppe 9
NorgeNummer 1 i gruppe 3
 PolenNummer 3 i gruppe 2
 PortugalNummer 3 i gruppe 9
RumænienNummer 1 i gruppe 8
RuslandNummer 2 i gruppe 5
Playoff mod Ukraine
 San MarinoNummer 5 i gruppe 7
 SchweizNummer 4 i gruppe 3
SkotlandNummer 2 i gruppe 4
 SlovakietNummer 4 i gruppe 6
 SlovenienNummer 5 i gruppe 1
SpanienNummer 1 i gruppe 6
 SverigeNummer 3 i gruppe 4
 TjekkietNummer 3 i gruppe 6
 TyrkietNummer 3 i gruppe 7
TysklandNummer 1 i gruppe 9
UkraineNummer 2 i gruppe 9
Playoff mod Kroatien
UngarnNummer 2 i gruppe 3
Playoff mod Jugoslavien
 WalesNummer 4 i gruppe 7
�strigNummer 1 i gruppe 4

SYDAMERIKA
ArgentinaNummer 1 i gruppespillet 
 BoliviaNummer 8 i gruppespillet 
BrasilienAutomatisk kvalificeret som forsvarende verdensmester
ChileNummer 4 i gruppespillet 
ColombiaNummer 3 i gruppespillet 
 EcuadorNummer 2 i gruppespillet 
ParaguayNummer 2 i gruppespillet 
 PeruNummer 5 i gruppespillet 
 UruguayNummer 7 i gruppespillet 
 VenezuelaNummer 9 i gruppespillet 

AFRIKA
 Algeriet1. omgang mod Kenya
Angola1. omgang mod Uganda
2. omgang, nummer 2 i gruppe 4
Burkina Faso1. omgang mod Mauritanien
2. omgang, nummer 4 i gruppe 1
 Burundi1. omgang mod Sierra Leone
Cameroun2. omgang, nummer 1 i gruppe 4
Congo1. omgang mod Elfenbenskysten
2. omgang, nummer 2 i gruppe 3
DR Congo / Zaire1. omgang mod Mauritius
2. omgang, nummer 4 i gruppe 3
 Egypten2. omgang, nummer 2 i gruppe 2
 Elfenbenskysten1. omgang mod Congo
Gabon1. omgang mod Swaziland
2. omgang, nummer 4 i gruppe 5
 Gambia1. omgang mod Liberia
Ghana1. omgang mod Tanzania
2. omgang, nummer 3 i gruppe 5
Guinea1. omgang mod Guinea-Bissau
2. omgang, nummer 2 i gruppe 1
 Guinea-Bissau1. omgang mod Guinea
Kenya1. omgang mod Kenya
2. omgang, nummer 3 i gruppe 1
Liberia1. omgang mod Gambia
2. omgang, nummer 3 i gruppe 2
 Madagaskar1. omgang mod Zimbabwe
 Malawi1. omgang mod Sydafrika
Marokko2. omgang, nummer 1 i gruppe 5
 Mauretanien1. omgang mod Burkina Faso
 Mauritius1. omgang mod DR Congo / Zaire
 Moçambique1. omgang mod Namibia
Namibia1. omgang mod Moçambique
2. omgang, nummer 4 i gruppe 2
Nigeria2. omgang, nummer 1 i gruppe 1
 Rwanda1. omgang mod Tunesien
 Senegal1. omgang mod Togo
Sierra Leone1. omgang mod Burundi
2. omgang, nummer 2 i gruppe 5
 Sudan1. omgang mod Zambia
Sydafrika1. omgang mod Malawi
2. omgang, nummer 1 i gruppe 3
 Swaziland1. omgang mod Gabon
 Tanzania1. omgang mod Ghana;
Togo1. omgang mod Senegal
2. omgang, nummer 4 i gruppe 4
Tunesien1. omgang mod Rwanda
2. omgang, nummer 1 i gruppe 2
 Uganda1. omgang mod Angola
Zambia1. omgang mod Sudan
2. omgang, nummer 3 i gruppe 3
Zimbabwe1. omgang mod Madagascar
2. omgang, nummer 3 i gruppe 4

ASIEN
Arabiske Emirater1. omgang, nummer 1 i gruppe 3
2. omgang, nummer 3 i gruppe 2
 Bahrain1. omgang, nummer 3 i gruppe 3;
 Bangladesh1. omgang, nummer 4 i gruppe 1
 Cambodja1. omgang, nummer 4 i gruppe 5
 Filippinerne1. omgang, nummer 4 i gruppe 10
 Hong Kong1. omgang, nummer 3 i gruppe 6
 Indien1. omgang, nummer 3 i gruppe 10
 Indonesien1. omgang, nummer 3 i gruppe 5
 Irak1. omgang, nummer 2 i gruppe 9
Iran1. omgang, nummer 1 i gruppe 2
2. omgang, nummer 2 i gruppe 1
2'er playoff mod Japan
Oceanien playoff mod Australien
Japan1. omgang, nummer 1 i gruppe 4
2. omgang, nummer 2 i gruppe 2
2'er playoff mod Iran
 Jordan1. omgang, nummer 2 i gruppe 3
Kasakhstan1. omgang, nummer 1 i gruppe 9
2. omgang, nummer 5 i gruppe 2
Kina1. omgang, nummer 1 i gruppe 8
2. omgang, nummer 3 i gruppe 1
 Kirgisistan1. omgang, nummer 3 i gruppe 2
Sydkorea1. omgang, nummer 1 i gruppe 7
2. omgang, nummer 1 i gruppe 2
Kuwait1. omgang, nummer 1 i gruppe 7
2. omgang, nummer 5 i gruppe 1
 Libanon1. omgang, nummer 2 i gruppe 7
 Macao1. omgang, nummer 3 i gruppe 4
 Malaysia1. omgang, nummer 2 i gruppe 1
 Maldiverne1. omgang, nummer 4 i gruppe 2
 Nepal1. omgang, nummer 4 i gruppe 4
 Oman1. omgang, nummer 2 i gruppe 4
 Pakistan1. omgang, nummer 3 i gruppe 9
Qatar1. omgang, nummer 1 i gruppe 10
2. omgang, nummer 4 i gruppe 1
Saudi-Arabien1. omgang, nummer 1 i gruppe 1
2. omgang, nummer 1 i gruppe 1
 Singapore1. omgang, nummer 3 i gruppe 7
 Sri Lanka1. omgang, nummer 2 i gruppe 10
 Syrien1. omgang, nummer 2 i gruppe 2
 Tadsjikistan1. omgang, nummer 2 i gruppe 8
 Taiwan1. omgang, nummer 3 i gruppe 1
 Thailand1. omgang, nummer 2 i gruppe 6
 Turkmenistan1. omgang, nummer 3 i gruppe 8
Usbekistan1. omgang, nummer 1 i gruppe 5
2. omgang, nummer 4 i gruppe 2
 Vietnam1. omgang, nummer 4 i gruppe 8
 Yemen1. omgang, nummer 2 i gruppe 5

NORD- OG CENTRALAMERIKA
 Antigua og Barbadu1. omgang mod Dominica
 Aruba1. omgang mod Dominikanske Republik
 Bahama �erneTrak sig mod St. Kitts og Nevis
Barbados2. omgang mod Dominica
3. omgang mod Jamaica
 Belize1. omgang mod Panama
Bermuda2. omgang, Trak sig mod Trinidad og Tobago
Canada4. omgang, nummer 1 i gruppe 2
5. omgang, nummer 6
 Cayman-�erne2. omgang mod Cuba
Costa Rica4. omgang, nummer 2 i gruppe 1
5. omgang nummer 4
Cuba2. omgang mod Cayman-�erne
3. omgang mod Haiti
4. omgang, nummer 4 i gruppe 2
Dominica1. omgang mod Antigua og Barbadu
2. omgang mod Barbados
Dominikanske Republik1. omgang mod Aruba
2. omgang mod Nederlandske Antiller
2. omgang mod Trinidad og Tobago
El Salvador4. omgang, nummer 2 i gruppe 2
5. omgang, nummer 5
Grenada1. omgang mod Guyana
2. omgang mod Haiti
Guatemala1. omgang mod Nicaragua
4. omgang, nummer 3 i gruppe 1
 Guyana1. omgang mod Grenada
Haiti2. omgang mod Grenada
3. omgang mod Cuba
 Honduras4. omgang, nummer 3 i gruppe 3
Jamaica2. omgang mod Surinam
3. omgang mod Barbados
4. omgang, nummer 1 i gruppe 3
5. omgang, nummer 3
Mexico4. omgang, nummer 2 i gruppe 3
5. omgang, nummer 1
 Nederlandske Antiller2. omgang mod Dominikanske Republik
 Nicaragua1. omgang mod Guatemala
Panama1. omgang mod Belize
4. omgang, nummer 3 i gruppe 2
 Puerto Rico2. omgang mod St. Vincent og Grenadinerne
St. Kitts og Nevis1. omgang, Walk-over mod Bahama �erne
2. omgang mod St. Lucia 
3. omgang mod St. Vincent og Grenadinerne
 St. Lucia2. omgang mod St. Kitts og Nevis
St. Vincent og Grenadinerne2. omgang mod Puerto Rico
3. omgang mod St. Kitts og Nevis 
4. omgang, nummer 4 i gruppe 3
Surinam2. omgang mod Jamaica
Trinidad og Tobago2. omgang, Walk-over mod Bernuda
3. omgang mod Dominikanske Republik 
4. omgang, nummer 4 i gruppe 1;
USA4. omgang, nummer 1 i gruppe 1
5. omgang, nummer 2

OCEANIEN
Australien2. omgang, nummer 1 i gruppe 1
3. omgang, playoff mod New Zealand
Asien playoff mod Iran
Cook-�erne1. omgang, nummer 3 i polynesisk gruppe
2. omgang, nummer 2 i gruppe 2
 Fiji2. omgang, nummer 2 i gruppe 2
New Zealand2. omgang, nummer 1 i gruppe 2
3. omgang, playoff mod Australien
Papua Ny Guinea1. omgang, nummer 1 i melanesisk gruppe
2. omgang, nummer 3 i gruppe 2
 Samoa1. omgang, nummer 2 i polynesisk gruppe
Solomon�erne1. omgang, nummer 2 i melanesisk gruppe
1. omgang, playoff mod Tonga
2. omgang, nummer 2 i gruppe 1
 Tahiti2. omgang, nummer 3 i gruppe 1
 Tonga1. omgang, nummer 1 i polynesisk gruppe
1. omgang, playoff mod Solomon�erne
 Vanuatu1. omgang, nummer 3 i melanesisk gruppe

�VRIGE
  • Verdensdele
  •      Europa
         Sydamerika
         Afrika
         Asien
         Nord- og Centralamerika
         Oceanien

      Slutrunde

      Alle turneringerne
      Oversigt over finaler
      Tidligere placeringer
      Slutrunde-resultater pr land
  • Ranglister
  • Slutrunde-deltagelse
    Slutrunde-deltagelse (snit pr kamp)

    Kommentarer eller fejl? Kontakt Henrik Haslund