Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 7. december 2022 kl. 21:28
WWW.HASLUND.INFO
 
VM 2002 KVALIFIKATION
Nord- og Centralamerika, 2. omgang
KAMPE
02.04.2000CUBA - SURINAM   1-0 (1-0)
1-0 Osmin Hernandez (19)
16.04.2000SURINAM - CUBA   0-0 (0-0)
Cuba til 3. omgang med sammenlagt 1-0

01.04.2000ARUBA - BARBADOS   1-3 (0-2)
0-1 Llewellyn Riley (5) ; 0-2 Jerry Alexander (23) ; 0-3 Jerry Alexander (85) ; 1-3 Wander Gross (89)
16.04.2000BARBADOS - ARUBA   4-0 (1-0)
1-0 Jerry Alexander (45) ; 2-0 Gregory Goodridge (47) ; 3-0 Jerry Alexander (67) ; 4-0 Llewellyn Riley (70)
Barbados til 3. omgang med sammenlagt 7-1

16.04.2000ST. VINCENT OG GRENADINERNE - ST. KITTS OG NEVIS   1-0 (0-0)
1-0 Marlon James (83)
22.04.2000ST. KITTS OG NEVIS - ST. VINCENT OG GRENADINERNE   1-2 (0-1)
0-1 Rodney Jack (18) ; 0-2 Kendal Velox (61) ; 1-2 Keith Gumbs (68)
St. Vincent og Grenadinerne til 3. omgang med sammenlagt 3-1

16.04.2000ANTIGUA OG BARBADU - BERMUDA  0-0 (0-0)
23.04.2000BERMUDA - ANTIGUA OG BARBADU   1-1 (0-0)
1-0 Shannon Burgess (51) ; 1-1 Derrick Edwards (73)
Antigua og Barbadu til 3. omgang med sammenlagt 1-1 (flest udebanem�l)

02.04.2000TRINIDAD OG TOBAGO - DOMINIKANSKE REPUBLIK   3-0 (0-0)
1-0 Arnold Dwarika, straffe (68) ; 2-0 Angus Eve (79) ; 3-0 Arnold Dwarika, straffe (90)
16.04.2000DOMINIKANSKE REPUBLIK - TRINIDAD OG TOBAGO   (0-1 (0-0)
0-1 Nigel Pierre (72)
Trinidad og Tobago til 3. omgang med sammenlagt 3-1

01.04.2000HAITI - BAHAMA �ERNE   9-0 (6-0)
1-0 Gabriel Michel (4) ; 2-0 Jean Menelas (9) ; 3-0 Gabriel Michel (16) ; 4-0 Pierre Golman (30) ; 5-0 Jean Menalas (34) ; 6-0 Pierre Golman (38) ; 7-0 Gabriel Michel (58) ; 8-0 Jean Menelas (68) ; 9-0 Edouard Vladimir (72)
16.04.2000BAHAMA �ERNE - HAITI   0-4 (0-1)
0-1 Edouard Vladimir (10) ; 0-2 Edouard Vladimir (50) ; 0-3 Pierre Golman (68) ; 0-4 Pierre Golman (75)
Haiti til 3. omgang med sammenlagt 13-0

�VRIGE
  • Puljer i nord- og centralamerika

  •     1. omgang (Caribien)
        1. omgang, gruppe A
        1. omgang, gruppe B
        2. omgang
        3. omgang
        4. omgang
        Semifinale gruppe C
        Semifinale gruppe D
        Semifinale gruppe E
        Finalerunde

  • Kvalifikationsturneringerne
  •     Europa Sydamerika
        Afrika Asien
        Nord- og Centralamerika
        Oceanien

      Slutrunde