Lørdag 24. oktober 2026 kl. 02:18
WWW.HASLUND.INFO
VM 2006 KVALIFIKATION
EUROPA, 2'ERNE SAMT PLAYOFFS
STILLING
SAMLETKVUTFI+/-P
Sverige10802304+2624
Polen10802279+1824
Tjekkiet 107032311+1221
Spanien10550193+1620
Schweiz10460187+1118
Norge10532127+518
Slovakiet10451177+1017
Tyrkiet10451139+417
Sverige og Polen til slutrunde. Øvrige parres og spiller playoff
RESULTATER
Tjekkiet til slutrunde med sammenlagt 2-0
12.11.2005Norge - Tjekkiet ..... 0-116.11.2005Tjekkiet - Norge ..... 1-0
Spanien til slutrunden med sammenlagt 6-2
12.11.2005NoSpanien - Slovakiet ..... 5-116.11.2005Slovakiet - Spanien ..... 1-1
Schweiz til slutrunden med sammenlagt 4-4 (flest udebanemål)
12.11.2005Schweiz - Tyrkiet ..... 2-016.11.2005Tyrkiet - Schweiz ..... 4-2
OVERSIGT
EUROPA
Gruppe 1
Gruppe 2 
Gruppe 3
Gruppe 4
Gruppe 5
Gruppe 6
Gruppe 7
Gruppe 8
2'erne, slutstilling og playoffs
KVAL-TURNERINGERNE
  Forside
  Europa
  Sydamerika
  Afrika
  Asien
  Nord- og Centralamerika
  Oceanien
  Slutrunde