Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 21. januar 2022 kl. 15:28
WWW.HASLUND.INFO
 
VM 2022 KVALIFIKATION
AFRIKA, 2. OMGANG GRUPPE D
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Cameroun6501123+915
Elfenbenskysten6411103+713
Mozambique611428-64
Malawi6105212-103
Cameroun til 3. omgang
HOLDCamerounElfenbenskystenMalawi Mozambique
CAMEROUN 16.11.2021
1 - 0
03.09.2021
2 - 0
08.10.2021
1 - 3
ELFENBENSKYSTEN 06.09.2021
2 - 1
11.10.2021
2 - 1
13.11.2021
3 - 0
MALAWI 13.11.2021
0 - 4
08.10.2021
0 - 3
07.09.2021
1 - 0
MOZAMBIQUE 11.10.2021
0 - 1
03.09.2021
0 - 0
16.11.2021
1 - 0
HOLDCamerounElfenbenskystenMalawi Mozambique
1. RUNDE
03.09.2021Mozambique
Elfenbenskysten
0 (0)
0 (0)
03.09.2021Cameroun
Malawi
2 (2)
0 (0)
9.1-0Vincent Aboubakar
22.2-0Michael Ngadeu-Ngadjui
2. RUNDE
06.09.2021Elfenbenskysten
Cameroun
2 (2)
1 (0)
07.09.2021Malawi
Mozambique
1 (1)
0 (0)
20.1-0Sebastian Haller, straffe10.1-0Richard Mbulu
29.2-0Sebastian Haller
61.2-1Nicolas Ngamaleu, straffe
3. RUNDE
08.10.2021Malawi
Elfenbenskysten
0 (0)
3 (1)
08.10.2021Cameroun
Mozambique
3 (1)
1 (0)
36.0-1Max Gradel28.1-0Eric Maxim Choupo-Moting
85.0-2Ibrahim Sangare51.2-0Eric Maxim Choupo-Moting
90.0-3Jeremie Boga63.3-0Karl Toko Ekambi
81.3-1Geny Catamo
88.Danilo, Mozambique
4. RUNDE
11.10.2021Mozambique
Cameroun
0 (0)
1 (0)
11.10.2021Elfenbenskysten
Malawi
2 (1)
1 (1)
68.0-1Michael Ngadeu-Ngadjui2.1-0Nicolas Pépé
20.1-1Khuda Muyaba
66.2-1Franck Kessié
5. RUNDE
13.11.2021Malawi
Cameroun
0 (0)
4 (2)
13.11.2021Elfenbenskysten
Mozambique
3 (1)
0 (0)
21.John Banda, Malawi10.1-0Max Gradel
22.0-1Vincent Aboubakar, straffe61.2-0Maxweil Cornet
42.0-2Andre Anguissa90.3-0Jean Seri
85.0-3Christian Bassogog
87.0-4Christian Bassogog
6. RUNDE
16.11.2021Cameroun
Elfenbenskysten
1 (1)
0 (0)
16.11.2021Mozambique
Malawi
1 (0)
0 (0)
21.1-0Karl Toko Ekambi51.1-0Selvmål, Limbikani Mzava
OVERSIGT
PULJER I AFRIKA
  1. omgang
  2. omgang gruppe A
  2. omgang gruppe B
  2. omgang gruppe C
  2. omgang gruppe D
  2. omgang gruppe E
  2. omgang gruppe F
  2. omgang gruppe G
  2. omgang gruppe H
  2. omgang gruppe I
  2. omgang gruppe J
KVAL-TURNERINGERNE
  Europa
  Sydamerika
  Afrika
  Asien
  Oceanien
  Nord- og Centralamerika
  Interkontinentale playoffs
  Kvalifikation
  Slutrunde