Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 24. april 2018 kl. 16:26
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
2. DIVISION KVALIFIKATIONSSPIL, RUNDE FOR RUNDE
 
RESULTATER OG MÅLSCORERE
1. RUNDE
17.03.2018HIK - VSK Aarhus   4-2 (1-1) 17.03.2018Aarhus Fremad - AB   1-2 (1-2)
9.0-1Shawn Ratchke Memory15.0-1Sebastian Lassen
39.1-1Gustav Therkildsen43.0-2Stefan Nygaard Hansen
55.2-1Carl Lange45.1-2Andreas Damgaard
69.2-2Jeppe Idskou198 tilskuere
76.3-2Jonathan Nielsen
83.4-2Andreas Smed
111 tilskuere
17.03.2018Dalum - Odder   1-1 (0-1) 17.03.2018Hillerød - Greve   6-1 (1-1)
5.0-1Jeppe Pedersen23.0-1Jonas Jakobsen
70.1-1Tais Holm Christensen, straffe38.1-1Jackie Rasmussen
147 tilskuere65.2-1Tobias Vistisen Andersen
74.3-1Tobias Vistisen Andersen
76.4-1Jonathan Witt
80.5-1Rasmus Harm
87.6-1Tobias Vistisen Andersen
165 tilskuere
17.03.2018Næsby - Brønshøj   3-1 (1-1) 18.03.2018B93 - Lyseng   2-1 (2-0)
39.1-0Pelle Weber10.1-0Sebastian Czajkowski
44.1-1Mads Rønne25.2-0Emil Dyre Nielsen
56.2-1Nicklas Stokholm66.2-1Tobias Nordstrøm Emdal
80.3-1Martin Lund, straffe96 tilskuere
175 tilskuere
2. RUNDE
24.03.2018Greve - Aarhus Fremad   0-1 (0-0) 24.03.2018Odder - Brønshøj   1-0 (0-0)
80.0-1Andreas Damgaard90.1-0Mathias Laursen Christensen
82 tilskuere132 tilskuere
24.03.2018Lyseng - HIK   0-2 (0-0) 24.03.2018AB - Dalum   1-0 (0-0)
62.0-1Jonathan Nielsen57.1-0Rasmus Nielsen
84.0-2Andreas Smed230 tilskuere
150 tilskuere
24.03.2018VSK Aarhus - Hillerød   2-2 (0-0) 24.03.2018Næsby - B93   2-2 (1-1)
51.1-0Jacob Hansen Niklassen6.1-0Marcus Claville
67.1-1Nikolaj Kristensen37.1-1Olcay Senoglu
87.2-1Jacob Kromann50.2-1Marcus Claville
89.2-2Rasmus Harm65.2-2Anton Peterlin
140 tilskuere275 tilskuere
3. RUNDE
29.03.2018HIK - Brønshøj   2-2 (1-0) 29.03.2018VSK Aarhus - Greve   3-0 (1-0)
27.1-0Jonas Hebo Rasmussen33.1-0Magnus Clemmensen
59.2-0Martin Andersen67.2-0Magnus Clemmensen
60.2-1Mads Rønne69.3-0Mikkel Nygaard
72.2-2Patrick Naundrup81 tilskuere
314 tilskuere
29.03.2018Hillerød - Lyseng   4-1 (1-0) 29.03.2018Aarhus Fremad - Næsby   3-2 (1-0)
4.1-0Rasmus Harm32.1-0Frederik Høgh Jensen
26.Jonathan Witt48.1-1Frank Nielsen
68.1-1Kristian Skovbjerg56.1-2Martin Lund
69.2-1Tobias Vistisen Andersen84.2-2Mike Vestergaard
75.3-1Nicolai Geertsen90.3-2Jacob Florin Torp
90.4-1Nikolaj Kristensen150 tilskuere
203 tilskuere
29.03.2018AB - Odder   2-2 (1-2)
6.0-1Malthe Boesen, straffe
24.0-2Mathias Laursen Christensen
44.1-2Selvmål, Joakim Momme
66.2-2Stefan Nygaard Hansen, straffe
82.Stefan Nygaard Hansen, AB
100 tilskuere
4. RUNDE
02.04.2018HIK - Aarhus Fremad   6-1 (3-0) 02.04.2018Greve - AB   2-2 (1-2)
11.1-0Christian Møller2.0-1Nichlas Rohde
13.2-0Andreas Smed13.1-1Sean Christoffersen
40.3-0Martin Andersen39.1-2Sylvester Seeger-Hansen
68.4-0Carl Lange57.2-2Oliver Hansen
74.4-1Frederik Høgh Jensen234 tilskuere
83.5-1Jonathan Nielsen
88.6-1Martin Andersen
249 tilskuere
02.04.2018Næsby - Hillerød   2-1 (1-0) 02.04.2018B93 - Odder   1-3 (0-2)
4.1-0Kasper Høst8.0-1Mathias Laursen Christensen
60.2-0Martin Lund, straffe22.0-2Mathias Laursen Christensen
90.2-1Nicolai Geertsen50.0-3Malthe Boesen
285 tilskuere58.1-3Aske Lundsgaard
102 tilskuere
02.04.2018Lyseng - Dalum   0-2 (0-1) 02.04.2018Brønshøj - VSK Aarhus   1-1 (0-0)
5.0-1Tais Holm Christensen49.0-1Daniel Sivertsen
62.0-2August Lomholt Nielsen51.1-1Kevin Bechmann Timm
200 tilskuere349 tilskuere
5. RUNDE
07.04.2018AB - Lyseng   2-1 (1-0) 07.04.2018Dalum - Brønshøj   1-1 (0-0)
37.1-0Rasmus Tangvig Sørensen56.1-0Lukas Harder
49.1-1Frederik Søndergaard Hansen79.1-1Christoffer Boateng, straffe
90.2-1Tobias Noer244 tilskuere
201 tilskuere
07.04.2018Greve - B93   3-0 (1-0) 07.04.2018Hillerød - Aarhus Fremad   1-2 (1-1)
45.1-0Kasper Kempel3.0-1Frederik Høgh Jensen
54.2-0Kasper Kempel20.1-1Jackie Rasmussen
90.3-0Kasper Kempel80.1-2Frederik Høgh Jensen
125 tilskuere237 tilskuere
07.04.2018Odder - HIK   0-4 (0-2) 07.04.2018VSK Aarhus - Næsby   2-5 (0-4)
23.0-1Christian Møller6.0-1Frank Nielsen
38.0-2Christian Møller22.0-2Nicklas Stokholm
65.0-3Carl Lange25.0-3Martin Lund
76.0-4Jonathan Nielsen34.0-4Martin Lund
165 tilskuere57.1-4Anders Gerding Kjeldgaard
82.2-4Mikkel Nygaard
87.2-5Martin Lund, straffe
105 tilskuere
6. RUNDE
14.04.2018VSK Aarhus - Dalum   2-1 (2-1) 14.04.2018HIK - Hillerød   3-1 (0-1)
20.1-0Anders Gerding Kjeldgaard15.0-1Rasmus Harm
22.2-0Morten Andersen68.1-1Martin Andersen
32.2-1Lukas Harder71.2-1Andreas Smed
135 tilskuere77.3-1Carl Lange
211 tilskuere
14.04.2018Aarhus Fremad - B93   1-1 (0-0) 14.04.2018Næsby - AB   0-2 (0-1)
82.1-0Mathias Nygaard Kristensen2.0-1Rasmus Tangvig Sørensen
86.1-1Jack Tudborg Wander70.0-2Sylvester Seeger-Hansen
441 tilskuere234 tilskuere
14.04.2018Odder - Greve   1-0 (0-0) 14.04.2018Brønshøj - Lyseng   1-1 (0-1)
87.1-0Malthe Boesen45.0-1Frederik Normann
155 tilskuere77.1-1Kevin Bechmann Timm
417 tilskuere
7. RUNDE
21.04.2018B93 - HIK   1-3 (1-1) 21.04.2018Aarhus Fremad - Brønshøj   2-1 (0-1)
15.1-0Sebastian Czajkowski19.0-1Philip Rejnhold
21.1-1Rasmus Johansson77.1-1Andreas Damgaard
57.1-2Jonathan Nielsen79.2-1Frederik Høgh Jensen
90.1-3Wilson Henningsen474 tilskuere
311 tilskuere
21.04.2018Næsby - Odder   3-3 (1-2) 21.04.2018Hillerød - Dalum   6-0 (3-0)
20.0-1Malthe Boesen35.1-0Tobias Vistisen Andersen
34.0-2Malthe Boesen38.2-0Philip Lindgaard
37.1-2Martin Lund41.3-0Tobias Vistisen Andersen
55.2-2Pelle Weber63.4-0Philip Lindgaard
67.2-3Jakob Hansen75.5-0Tobias Vistisen Andersen
72.3-3Anders Nielsen79.6-0Essam Salamoun
89.Jeppe Pedersen, Odder302 tilskuere
275 tilskuere
21.04.2018Lyseng - Greve   0-0 (0-0) 22.04.2018AB - VSK Aarhus   1-1 (1-1)
? tilskuere11.0-1Anders Daugbjerg
22.1-1Stefan Nygaard Hansen
346 tilskuere
KOMMENDE KAMPE
3. RUNDE
25.04.2018  18:30Dalum - B93
8. RUNDE
28.04.2018  13:00VSK Aarhus - B 93
28.04.2018  14:00Dalum - Aarhus Fremad
28.04.2018  14:00Greve - Brønshøj
28.04.2018  14:00Lyseng - Næsby
28.04.2018  15:00Odder - Hillerød
29.04.2018  15:00AB - HIK
9. RUNDE
05.05.2018  13:00B 93 - Næsby
05.05.2018  13:00HIK - Lyseng
05.05.2018  14:00Dalum - AB
05.05.2018  14:00Aarhus Fremad - Greve
05.05.2018  15:00Brønshøj - Odder
05.05.2018  15:00Hillerød - VSK Aarhus
10. RUNDE
10.05.2018  14:00Greve - Hillerød
10.05.2018  14:00Lyseng - AB
10.05.2018  14:00Næsby - VSK Aarhus
10.05.2018  14:00Aarhus Fremad - HIK
10.05.2018  15:00Brønshøj - Dalum
10.05.2018  15:00Odder - B 93
11. RUNDE
13.05.2018  13:00B 93 - Greve
13.05.2018  13:00HIK - Odder
13.05.2018  13:00VSK Aarhus - Brønshøj
13.05.2018  14:00Dalum - Lyseng
13.05.2018  14:00Hillerød - Næsby
13.05.2018  15:00AB - Aarhus Fremad
12. RUNDE
19.05.2018  13:00B 93 - Dalum
19.05.2018  14:00Greve - VSK Aarhus
19.05.2018  14:00Lyseng - Hillerød
19.05.2018  14:00Næsby - Aarhus Fremad
19.05.2018  15:00Brønshøj - HIK
19.05.2018  15:00Odder - AB
13. RUNDE
25.05.2018  19:00AB - Greve
25.05.2018  19:00Aarhus Fremad - Dalum
26.05.2018  13:00VSK Aarhus - HIK
26.05.2018  14:00Lyseng - B 93
26.05.2018  15:00Brønshøj - Næsby
26.05.2018  15:00Hillerød - Odder
14. RUNDE
02.06.2018  13:00B 93 - VSK Aarhus
02.06.2018  13:00HIK - AB
02.06.2018  14:00Dalum - Hillerød
02.06.2018  14:00Greve - Lyseng
02.06.2018  15:00Brønshøj - Aarhus Fremad
02.06.2018  15:00Odder - Næsby
15. RUNDE
09.06.2018  14:00AB - Næsby
09.06.2018  14:00Dalum - VSK Aarhus
09.06.2018  14:00Greve - Odder
09.06.2018  14:00HIK - B 93
09.06.2018  14:00Lyseng - Brønshøj
09.06.2018  14:00Aarhus Fremad - Hillerød
16. RUNDE
16.06.2018  14:00B 93 - Aarhus Fremad
16.06.2018  14:00Brønshøj - Greve
16.06.2018  14:00Hillerød - HIK
16.06.2018  14:00Næsby - Lyseng
16.06.2018  14:00Odder - Dalum
16.06.2018  14:00VSK Aarhus - AB
 
  Forside

  Stilling

  1. runde  9. runde
  2. runde  10. runde
  3. runde  11. runde
  4. runde  12. runde
  5. runde  13. runde
  6. runde  14. runde
  7. runde  15. runde
  8. runde  16. runde